Sport.pl

Smutny jubileusz Piotrcovii. Na obchody 25-lecia gry w ekstraklasie przegrała z Pogonią

W sobotę Piotrcovia świętowała jubileusz 25-lecia gry w ekstraklasie. Humory wszystkim kibicom zgromadzonym w hali Relax popsuła kolejna ligowa porażka.
Założona w 1968 roku sekcja piłki ręcznej kobiet na najwyższym szczeblu rozgrywek zadebiutowała w 1987. W trakcie 25 lat gry w ekstraklasie Piotrcovia zdobyła dziewięć medali mistrzostw Polski, w tym jeden złoty (w sezonie 1992/1993). Osiągnęła także ćwierćfinał Pucharu EHF. Warto podkreślić, że w obecnej drużynie wciąż występuje jedna zawodniczka, która zdobyła z Piotrcovią wszystkie krajowe medale. To 39-letnia Beata Skura, która zadebiutowała w ekstraklasie w sezonie 1989/1990, zakończonym zdobyciem pierwszego medalu (brązowego).

Obchody 25-lecia gry w najwyższej klasie rozgrywkowej przypadły na sobotę. Do hali Relax przyjechało wielu ważnych gości. Wśród nich byli m.in. prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki, prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak i Marian Błaszczyński, przewodniczący rady miasta.

Przede wszystkim pojawili się jednak byli szkoleniowcy i zawodniczki, a także działacze, sponsorzy i dziennikarze. Wszyscy zasłużeni dla Piotrcovii zostali uhonorowani specjalnymi odznaczeniami, a dla kibiców przygotowano specjalny tort.

Obchody 25-lecia zepsuła jednak porażka z Pogonią, która tego dnia była zdecydowanie lepsza. Piotrkowianki ani razu nie objęły prowadzenia, a od stanu 2:2 przewaga szczecinianek stale rosła i już do przerwy wynosiła siedem trafień.

Po ostatniej kolejce pierwszej fazy sezonu zasadniczego Piotrcovia zajmuje w tabeli przedostatnie, 11. miejsce. Do dziesiątego Ruchu Chorzów traci już cztery punkty.

Piotrcovia - Pogoń Baltica 19:27 (8:15)

Najwięcej bramek dla Piotrcovii: Waga 7, Sobińska, Szafnicka po 3.

Więcej o: