Sport.pl

Skazane na porażkę, czyli Piotrcovia gra z obrońcą tytułu

Broniący tytułu Vistal Łączpol Gdynia będzie najbliższym przeciwnikiem Piotrcovii. Wskazać faworyta środowego meczu jest więc nietrudno.
Piłkarki ręczne z Piotrkowa w ostatniej kolejce przegrały u siebie z jedną najsłabszych drużyn poprzedniego sezonu Pogonią Szczecin. Czwarta porażka z rzędu sprawiła, że pierwszą część sezonu zasadniczego zakończyły na przedostatnim miejscu w tabeli i ze stratą już czterech punktów do wyprzedzającego je Ruchu Chorzów.

Trudno więc oczekiwać, że notująca jeden z najgorszych sezonów w historii gry w ekstraklasie Piotrcovia będzie w stanie przeciwstawić się mistrzyniom Polski. Co prawda Łączpol w obecnym sezonie nie punktuje tak regularnie, jak w ubiegłym, ale i tak ma w dorobku ponad trzy razy więcej punktów (15) i zajmuje w lidze wysokie trzecie miejsce. Poza tym gdynianki mają za sobą serię pięciu spotkań bez porażki, a ostatnio pokonały zdecydowanie wyżej notowane od Piotrcovii Politechnikę Koszalińską i Start Elbląg. Odniesienie kolejnej wygranej wydaje się więc tylko formalnością.

Spotkanie Piotrcovii z Łączpolem zostanie rozegrane w środę o godz. 17.

Więcej o: