Jerzy Janowicz wyleciał do Nowej Zelandii. Zagra w Auckland jako "piątka"

Jerzy Janowicz przebywa już w Nowej Zelandii, gdzie przygotowuje się do pierwszego startu w sezonie. Będzie nim silnie obsadzony turniej w Auckland, w którym będzie rozstawiony z nr. 5.
22-letni Janowicz nie miał czasu na huczne świętowanie sylwestra, bo już w Nowy Rok wyleciał do Nowej Zelandii. Tam w dniach 7-12 stycznia wystąpi w turnieju w Auckland, w którym będzie jedną z największych gwiazd. Najwyżej rozstawionym tenisistą w Heineken Open jest David Ferrer, z którym przegrał podczas pamiętnego finału turnieju ATP Masters w Paryżu. Wyżej klasyfikowanymi zawodnikami są jeszcze Philipp Kohlschreiber, Tommy Haas i Sam Querrey.

- Start w Auckland traktuję jako etap przygotowań do Australian Open, który odbędzie się zaraz potem [14-27 stycznia - red.]. Dlatego chcę przede wszystkim przyzwyczaić się do warunków pogodowych i różnicy czasowej - opowiadał niedawno Janowicz.

Heineken Open należy do turniejów z serii ATP World Tour 250, czyli turniejów z najniższą rangą w cyklu. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 433,400 dolarów.