Kolejne porażki Widzewa Łódź i PTK Pabianice

Od przegranej koszykarki Widzewa Łódź i PTK Pabianice rozpoczęły występy w Nowym Roku.
Trwa czarna seria podopiecznych trenerki Edyty Koryzny, które przegrały 13. mecz z rzędu. Zespół CCC Polkowice zdemolował pabianiczanki już w pierwszej kwarcie i tym samym druga z kolei porażka w nowej hali stała się faktem. Od gospodyń trudno było jednak oczekiwać więcej bo ich rywalki to uczestnik rozgrywek Euroligi i aktualny lider tabeli ekstraklasy. PTK Pabianice - CCC Polkowice 49:80

Kwarty: 8:36, 11:14, 13:13, 17:18

PTK: Gajda 15, Piestrzyńska 9, Bogacka 7, Błaszczyk 6, Sobczyk 4, Rozwadowicz 3, Okulska 2, Krajewska 2, Salska 1.

Swój mecz przegrał także Widzew, który uległ w Pruszkowie Liderowi. Podopieczne trenera Ryszarda Andrzejczaka po trzech rzutach Aleksandry Pawlak prowadziły 6:0, ale gospodynie jeszcze w pierwszej kwarcie odrobiły straty. W dwóch kolejnych kwartach Lider kontrolował wydarzenia na boisku. Nieco lepiej, a przede wszystkim skuteczniej widzewianki zagrały w ostatniej kwarcie, ale na odrabianie strat było już zdecydowanie za późno.

Lider Pruszków - Widzew 69:52

Kwarty: 20:18, 15:8, 18:9, 16:17

Widzew: Pawlak 21, Kopczyk 10, Modelska 8, Dziwińska 6, Chomicka 5, Tondel 2.