Jaki stadion dla Łodzi? Internauci wybrali. Ponad trzy tysiące głosów za...

Ponad 5 tys. osób wzięło udział w sondzie lodz.sport.pl, w której spytaliśmy o to, gdzie powinien zostać zbudowany stadion miejski w Łodzi. Zdecydowana większość internautów za najlepsze miejsce wybrała al. Piłsudskiego.
W ostatnich dniach kibice w Łodzi po raz kolejny mogli poczuć się rozczarowani. Ciągnący się od temat budowy stadionów wrócił bowiem niemal do punktu wyjścia. Od dawna wiadomo już, że z planowanej inwestycji przy al. Unii nic nie wyjdzie, a miasto i wykonawcy prowadzą rozmowy w sprawie rozwiązania umowy, co ma nastąpić w najbliższych dniach. W ubiegłym tygodniu fiaskiem zakończyło się także drugie podejście UMŁ do partnerstwa publiczno-prywatnego na Widzewie - do rozmów z magistratem nie zgłosił się żaden chętny.

Po tym fiasku wiceprezydent Marek Cieślak przyznał, że miasto znalazło się w sytuacji, w której wszystko musi zaczynać praktycznie od zera. Stwierdził również, że może to być dobry moment na postawienie fundamentalnych pytań, dotyczących tego, ile stadionów powinno się w Łodzi budować, gdzie i na jakich warunkach. - Myślę, że warto je postawić i wrócić do tego, jak oba projekty powinny wyglądać - podkreślił.

Z podobnym pytaniem zwróciliśmy się do naszych internautów. Przez ostatnich kilka dni mogli głosować w sondzie, w której pytaliśmy się o to, gdzie powinien zostać zbudowany stadion miejski. Do wtorku do godz. 14 w głosowaniu wzięło udział 5347 osób. Zdecydowana większość z nich uznała, że najlepszym rozwiązaniem jest budowa stadionu przy al. Piłsudskiego. Na odpowiedź tę oddano 3391 głosów, czyli aż 63 proc. Internauci uznali, że drugą najlepszą lokalizacją byłby neutralny teren - 1141 głosów (21 proc.). Najmniejsze poparcia zyskała budowa stadionu przy al. Unii, czego chciałoby 815 głosujących (15 proc.).

Co sądzicie o wynikach sondy? Czy myślicie, że oddają faktyczne oczekiwania kibiców w Łodzi? Dzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.