Wielkie zmiany w Budowlanych! Odchodzą Blachy Pruszyński, przychodzi nowy sponsor

Po wielu latach współpracy firma Blachy Pruszyński wycofuje się ze sponsorowania rugbistów Budowlanych. Szefowie klubu dopinają jednak rozmowy z nowym sponsorem tytularnym.
Blachy Pruszyński były związane z Budowlanymi od marca 2003 roku. Od tamtego czasu zaczęły się tłuste lata łódzkiej drużyny - rugbiści z ul. Górniczej zagrali w dziesięciu kolejnych finałach mistrzostw Polski, wygrywając cztery z nich i zdobywając tyle samo Pucharów Polski.

Od rundy wiosennej "Blachy Pruszyński" zniknie jednak z nazwy Budowlanych, gdyż firma nie zdecydowała się przedłużać umowy. Szefowie klubu od dłuższego czasu prowadzą jednak rozmowy z nowym sponsorem strategicznym, którego nazwa pojawi się najprawdopodobniej nie tylko na koszulkach rugbistów, ale i w nazwie drużyny. - Rozmowy są zaawansowane, a wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach. Dopóki to jednak nie nastąpi i nie zostaną podpisane stosowne umowy, nie chcę zdradzać kim będzie nasz nowy sponsor - mówi Łódź.sport.pl Krzysztof Serafin, prezes Budowlanych.

Nazwy sponsora na razie więc nie znamy, ale wiadomo już, jakie ma oczekiwania. Jasnym celem dla łódzkich rugbistów jest wywalczenie mistrzostwa Polski. Jeśli o się uda, w klubie będą mogli liczyć na wypłacenie dodatkowej premii, która wyniesie aż 50 procent rocznego kontraktu. Tak wysoka premia ma zmotywować rugbistów do maksymalnego wysiłku i determinacji.

W tajemnicy chowana jest nie tylko nazwa sponsora, ale i kwota, jaką wesprze klub. W Budowlanych wierzą jednak, że dzięki nowemu sponsorowi tytularnemu i pozyskaniu innych firm budżet po odejściu Blach Pruszyński nie ulegnie większej zmianie.

To nie koniec zmian w Budowlanych. Funkcję menadżera drużyny przestała bowiem pełnić Joanna Madej, którą zastąpił były wybitny polski rugbista Jarosław Bator