Futbol amerykański. Potężne starcia, zderzenia z bandą i wielkie widowisko, czyli co czeka kibiców na meczu Polska - Szwecja

Potężne starcia zawodników, efektowne zderzenia z bandą, mnóstwo zdobytych punktów i wielkie sportowe widowisko - to wszystko czeka kibiców, którzy w sobotę wybiorą się do Atlas Areny na pierwszy w historii mecz reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim.
Już w sobotę w łódzkiej Atlas Arenie reprezentacja Polski zmierzy się w swym historycznym debiucie ze Szwedami, mistrzami Europy z 2005 roku. - To będzie bardzo trudny rywal. Szwedzi to kraj, który przoduje w Europie. Mają wielkich zawodników i z tego powodu preferują siłowy futbol. My liczymy za to na szybkość i przebojowość naszych zawodników, głównie skrzydłowych - mówi przed meczem Maciej Cetnarowski, trener reprezentacji Polski.

Wszyscy, którzy wybiorą się do łódzkiej hali, mogą spodziewać się wielkiego widowiska. Już sam futbol amerykański na otwartym stadionie dostarcza wielu emocji, a jego halowa odmiana jest jeszcze ciekawsza. W Atlas Arenie zawodnicy biegać będą po 50-jardowym boisku, czyli dwa razy mniejszym od normalnego. Z tyłu będą również ustawione ekrany. Gdy piłka się od nich odbije i wróci na boisko, gra będzie kontynuowana. Co ciekawe, gdy futbolówka wyleci w trybuny, szczęśliwiec, który ją złapie... będzie mógł wziąć ją ze sobą do domu. Samo pole gry będzie za to otoczone bandami, w które futboliści będą wpadać bardzo często. - Czasami będą nawet na nie wrzucani przez rywali - mówi z uśmiechem Cetnarowski. I dodaje: - Z powodu mniejszego boiska i mniejszej liczby zawodników [ośmiu w drużynie zamiast 11 - przyp. red.] gra będzie szybsza, bardziej widowiskowa dla oka i będzie padać bardzo dużo punktów. To z pewnością spodoba się kibicom.

Polacy w piątek wieczorem przeprowadzą trening w Atlas Arenie. - Dzięki temu zawodnicy obeznają się z halą, a dodatkowo kopacze będą mogli potrenować uderzenia - dodaje Cetnarowski. Trening reprezentacji Szwecji zaplanowano na sobotę rano.

Kilka godzin później - bo o godz. 15 - rozpocznie się impreza. Początek samego meczu zaplanowano na godz. 17.

Bilety na mecz Polska - Szwecja w Atlas Arenie

Bilety na historyczny mecz Polski ze Szwecją można kupować już od 35 zł (ulgowe od 28 zł).

Bilety do nabycia na eventim.pl, w salonach Empik, Media Markt i Saturn oraz w Centrum Biletów Atlas Areny. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.superarena.pl oraz www.facebook.com/superarena

Więcej o: