Sport.pl

Piotrcovia gra z Zagłębiem Lubin. Koniec dobrej passy?

Piłkarki ręczne z Piotrkowa zmierzą się w piątek z Zagłębiem Lubin. Choć do meczu podejdą po trzech wygranych z rzędu, to jednak szanse na jej przedłużenie mają minimalne.
Od przyjścia trenera Henryka Rozmiarka piotrkowianki grają coraz lepiej. Najlepszym tego dowodem jest ostatnia seria trzech kolejnych wygranych, dzięki której zdobyły więcej punktów niż we wcześniejszych 15 meczach. Mimo odbicia się od dna i awansu na 11. miejsce Piotrcovia ma jednak tylko matematyczne szanse na uniknięcie gry o utrzymanie. Na cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego do dającej prawo gry w play-offach ósmej pozycji traci bowiem pięć punktów.

Mało prawdopodobne, by stratę zmniejszyła w najbliższej kolejce. W piątek piotrkowianki we własnej hali zmierzą się bowiem z Zagłębiem Lubin, które ostatni raz pokonały w 2007 roku. Wicemistrzynie Polski w ostatniej kolejce przegrały nieoczekiwanie z AZS Politechniką Koszalińską, ale wcześniej zanotowały serię dziewięciu kolejnych wygranych, którą zapoczątkowało wysokie zwycięstwo właśnie z Piotrcovią (38:23).

Początek meczu w hali Relax w piątek o godz. 17.

Więcej o: