Cztery medale łodzian w halowych mistrzostwach Polski. Złote Bednarek i Dobija

Agata Bednarek i Teresa Dobija zdobyły złote medale na zakończonych w Spale 57. halowych mistrzostwach Polski. Oprócz nich medale na podium stanęło także trzech innych zawodników z Łodzi i regionu.
Broniąca barw łódzkiego AZS Dobija po złoto sięgnęła już w sobotę. Zwycięstwo w skoku dal dał jej wynik 6 metrów i 34 centymetry. Drugie miejsce zajęła Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo) z wynikiem 6 metrów i 21 centymetrów, a trzecie Karolina Błażej (AZS AWF Kraków) - 6 metrów i 13 centymetrów. Wśród mężczyzn złoto w tej konkurencji zdobył inny przedstawiciel województwa łódzkiego, czyli reprezentujący MKS Aleksandrów Łódzki Adrian Strzałkowski.

Z kolei w niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęła inna zawodniczka AZS - Agata Bednarek - która zwycięstwo w biegu na 400 m zapewniła sobie dzięki czasowi 54,03 sekundy. Srebro wywalczyła Magdalena Gorzkowska (TS AKS Chorzów) z czasem 54,37, a brąz Justyna Święty z AZS AWF Katowice (54,69).

Dorobek lekkoatletów z województwa łódzkiego uzupełniają srebrne medale dwóch biegaczy RKS Łódź. Artur Kuciapski był drugi na 800 m, a Tomasz Osmulski w biegu na 3 km.

Po zakończeniu halowych mistrzostw Polski zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zatwierdził skład reprezentacji kraju na 32. halowe mistrzostwa Europy w Goeteborgu (28 lutego -3 marca). Na liście 21 powołanych lekkoatletów znalazł się wspomniany Strzałkowski, a także ośmiusetmetrowiec Adam Kszczot.