ATP Indian Wells. Jerzy Janowicz w półfinale debla

Jerzy Janowicz i Treat Huey najpierw pokonali brytyjskich braci Andy'ego i Jamiego Murrayów, a potem Amerykanów Jamesa Blake'a i Mardy'ego Fisha 7:5, 6:2 i awansowali do półfinału debla w turnieju w Indian Wells (z pulą nagród 5,03 mln dol.)
W pierwszym secie obie pary długo wygrywały swoje podanie. Od wyniku 4:4 doszło jednak do trzech przełamań z rzędu. Dwa z nich były dziełem Janowicza i Hueya, którzy po utrzymaniu własnego serwisu mogli cieszyć się z wygrania pierwszego seta. W drugim polsko-filipińska przełamała rywali już w pierwszym gemie. Przy wyniku 3:2 musieli sami bronić breakpointa. Nie dość, że to im się udało, to jeszcze chwilę potem ponownie przełamali Amerykanów i wygrali seta do dwóch.

W półfinale rywalem Janowicza i Hueya będą zwycięzcy pojedynku Alexander Peya/Bruno Soares - Colin Fleming/Paul Hanley. Za awans do tej fazy rozgrywek tenisista z Polski i Filipin dostaną do podziału 63 tys. dolarów oraz po 360 punktów do rankingu ATP. Dzięki temu Janowicz, który zajmuje w singlu 24. miejsce, awansuje do czołowej setki deblistów.

Przypomnijmy, że Janowicz w Indian Wells grał także w singlu, gdzie w trzeciej rundzie przegrał z rozstawionym z nr. 10. Francuzem Richardem Gasquetem 1:6, 4:6.