Sport.pl

Ważne mecze Piotrcovii i Piotrkowianina. Czy przybliżą się do utrzymania?

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego piłkarki ręczne Piotrcovii zmierzą się w sobotę z Pogonią Baltica Szczecin. Tego samego dnia swój mecz rozegra Piotrkowianin, który również zagra na wyjeździe, a jego przeciwnikiem będą Azoty Puławy.
Wiadomo już, że z ekstraklasą kobiet pożegna się Sambor Tczew, który jest zdecydowanym outsiderem rozgrywek. Znane są także trzy drużyny, które będą walczyć o uniknięcie baraży. W rywalizacji o miejsca 9-12 oprócz Sambora zagrają także Start Elbąg (18 pkt), Ruch Chorzów i Piotrcovia (14). Podopiecznym Henryka Rozmiarka punkty są więc bardzo potrzebne. W przypadku wygranej zmniejszą bowiem stratę do Startu, który zakończył już sezon zasadniczy, do dwóch punktów, a także będą mogły odskoczyć Ruchowi, który w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin większych szans nie ma.

O wygraną Piotrcovii także będzie jednak trudno, bo Pogoń zajmuje w tabeli szóste miejsce i wciąż liczy się w walce o piątą pozycję. Początek meczu w Szczecinie w sobotę o godz. 15.30.

Dwie i pół godziny później swój mecz rozpocznie także Piotrkowianin. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego podopieczni Tadeusza Jednoroga zajmują ósme miejsce i wyprzedzają dziewiąte Zagłębie o dwa punkty. Lubinianie w najbliższej kolejce zmierzą się u siebie z ostatnim w tabeli Czuwajem Przemyśl, więc jeśli piotrkowianie marzą o utrzymaniu przewagi, to muszą pokusić się o sporą niespodziankę. Za taką trzeba byłoby bowiem uznać wygraną w Puławach z zajmującymi trzecie miejsce Azotami.

Więcej o: