Zima wygrała z rugbistami. Mecz Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk przełożony

Kibice Master Pharm Budowlanych Łódź będą musieli poczekać kolejny tydzień na pierwszy mecz swojej drużyny w rundzie wiosennej. Z powodu ataku zimy zaplanowany na najbliższą sobotę hit ekstraligi z Lechią Gdańsk został przełożony.
Pierwszym wiosennym przeciwnikiem Budowlanych miała być Lechia, z którą przegrali ostatni finał mistrzostw Polski. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że do starcia miało dojść na stadionie przy al. Piłsudskiego, na którym mogłoby zasiąść nawet 5 tys. widzów.

Kibice i zawodnicy Budowlanych na szlagierowy pojedynek z gdańszczanami będą jednak musieli jeszcze poczekać. - Zostaliśmy poinformowani przez MOSiR, który zarządza obiektem, że mecz nie będzie mógł być rozegrany - tłumaczy Jarosław Bator, menedżer Budowlanych. - Powodem jest nie tylko ponowny atak zimy, ale i stan murawy, która odczuła trudy sobotniego spotkania Widzewa [z Zagłębiem Lubin - przyp. red.]. W najbliższych dniach przewidywane są kolejne opady śniegu, dlatego ze względu na złe warunki atmosferyczne i związane z tym obawy o boisko trzeba było odwołać spotkanie.

Nieoficjalnie mówi się, że do pojedynku mogłoby dojść, gdyby była pewność, że nawet w przypadku dalszych opadów śniegu uda się przygotować nie tylko boisko, ale i trybuny. Dzięki pomocy kilkudziesięciu kibiców, którzy przez dwa dni od rana do wieczora odgarniali śnieg, udało się przygotować stadion na ostatni mecz Widzewa. W przypadku rugbistów tak liczne wsparcie byłoby jednak praktycznie niemożliwe.

Nowy termin spotkania z Lechią nie został jeszcze wyznaczony. Możliwe jednak, że dojdzie do niego w maju. Kolejny mecz u siebie Budowlani mają bowiem rozegrać dopiero za miesiąc.