Sport.pl

Trwają zapisy na letnie obozy Fundacji Realu Madryt

Już kilkadziesiąt dzieci zostało zapisanych na letnie obozy Fundacji Realu Madryt, które w lipcu zostaną zorganizowane w ośrodku w Gniewinie, gdzie w trakcie Euro swą bazę miała reprezentacja Hiszpanii.
Latem 2013 roku Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu ponownie zorganizuje piłkarskie campy Fundacji Realu Madryt w Polsce. Obozy odbędą się w ośrodku Mistral Sport w Gniewinie, które było centrum pobytowym reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2012. Dwa dziewięciodniowe turnusy zaplanowano w terminach od 14 do 22 lipca i od 22 lipca do 1 sierpnia.

Na uczestników obozów - dzieci w wieku 7-17 lat - czekają codziennie 3 godziny treningów piłkarskich prowadzonych przez trenerów młodzieżowych grup Realu Madryt. W takim samym wymiarze czasowym dzieci będą uczestniczyć w zajęciach z języka hiszpańskiego z native speakerami z Półwyspu Iberyjskiego. Program każdego z turnusów przewiduje także zajęcia z psychologiem sportowym, zajęcia na basenie, ćwiczenia w sali gimnastycznej, grę w kręgle czy pokazy kinowe.

Podczas letnich campów Fundacji Realu Madryt dzieci będą mieszkać w 4-osobowych domkach na terenie ośrodka Mistral Sport, a do dyspozycji dzieci będą naturalne, trawiaste boiska treningowe.

- Organizacja letnich campów Fundacji Realu Madryt drugi rok z rzędu w Polsce potwierdza znacznie naszego kraju w globalnych planach rozwoju Fundacji Realu Madryt. Tegoroczne miejsce obozów, hotel Mistral Sport, jest ośrodkiem sportowym na najwyższym poziomie. Tutaj trenowali m.in. Iker Casillas, Sergio Ramos czy Xabi Alonso, zdobywając ostatni tytuł mistrzów Europy. Dla najmłodszych możliwość spędzenia wakacji połączonych z zajęciami piłkarskimi w takich samych warunkach to ogromne wydarzenie - komentuje Dominik Kropidłowski, prezes FREiS.

Do tej pory do udziału w campach zostało zapisanych już kilkadziesiąt dzieci. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń. Można to zrobić za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na oficjalnej stronie założonej w Łodzi fundacji (tutaj).

FREiS jest oficjalnym partnerem Fundacji Realu Madryt w Polsce. Organizacja piłkarskich obozów pozwala fundacji zebrać pieniądze na rozwój społecznej działalności w Polsce. Dzięki środkom pozyskanym z organizacji campów, FREiS może realizować swoje cele i misję: edukować młodzież, poszerzać horyzonty, pomagać wyjść z biedy i problemów socjalnych oraz promować zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży z najbardziej potrzebujących rodzin.

Więcej o: