Budowlani Łódź przegrali z Arką Gdynia w meczu na szczycie

Rugbiści Master Pharm Budowlanych przegrali w hicie ekstraligi z Arką Gdynia 21:18.
Gospodarze zaczęli mecz od dwóch celnych kopów z rzutów karnych Dawida Banaszka, po których prowadzili 6:0. Na przerwę schodzili z jeszcze większą przewagą, gdyż już w doliczonym czasie gry punkty z przyłożenia zdobył Władysław Grabowski, który w poprzednim sezonie występował w Budowlanych. Po przerwie czerwoną kartką ukarany został Karol Perzak i goście przez ostatnie pół godziny grali w przewadze. Wykorzystali to łodzianie, którzy po dwóch udanych karnych Teimuraza Sokhadze zmniejszyli straty do pięciu punktów. Kolejny cios zadali jednak gospodarze, którzy dzięki karnemu Banaszka i przyłożeniu Szymona Sirockiego wygrywali 21:6. Budowlani nie zamierzali jednak odpuszczać i w końcówce zdobyli jeszcze dwa przyłożenia. Punkty Szczepana Stępnia i Meraba Gabunii to było jednak za mało, by odwrócić losy meczu, który ostatecznie zakończył się wygraną Arki 21:18.

Warto dodać, że w drużynie gospodarzy oprócz Grabowskiego i Tomasza Stępnia, którzy odeszli z Budowlanych po ostatnim sezonie, wystąpił także Kacper Ławski, wychowanek łódzkiej drużyny.

Arka Gdynia - Budowlani Łódź 21:18 (11:0)

Punkty dla Arki: Banaszek 11, Grabowski, Sirocki po 5.

Punkty dla Budowlanych: Sokhadze 8, Stępień, Gabunia po 5.

Wyjściowy skład Arki: Kwiatkowski, Wojaczek, Bachurzewski, Perzak, Andrzejczuk, Grabowski, Dąbrowski, Ławski, Szostek, T. Stępień, Rakowski, Szrejber, Zardzki, Sirocki, Banaszek.

Wyjściowy skład Budowlanych: Kościelski, Ignaczak, Gabunia, Justyński, Dudkowski, Gugushwili, Kowalewski, Mirosz, Żórawski, Sokhadze, Matyjak, Dułka, Łuczak, Kozakiewicz, Abashidze.