To już pewne! Na terenach SMS powstanie hala do siatkówki plażowej! Gotowa już za rok?

Blisko 6 mln zł będzie kosztować nowoczesna hala do siatkówki plażowej, która ma powstać na terenach przy ul. Milionowej do czerwca przyszłego roku. Dzięki jej wybudowaniu łódzka Szkoła Mistrzostwa Sportowego ma stać się potęgą w tej dyscyplinie sportu.
Na pomysł budowy hali szefowie SMS-u wpadli jeszcze w ubiegłym roku. Przez ostatnie miesiące pracowano nad pozyskaniem odpowiednich środków na jej realizację. Sukces oficjalnie ogłoszono wczoraj, gdy na specjalnie zwołanej konferencji poinformowano o szczegółach. Koszt inwestycji wyniesie 5,833 mln zł, a połowa tej sumy pochodzić będzie z Ministerstwa Sportu. Pieniądze dołoży też m.in. urząd marszałkowski. - Gratuluję szefom klubu tego olbrzymiego sukcesu. Mam nadzieję, że dzięki tej hali Łódź stanie się potęgą w siatkówce plażowej nie tylko w Polsce, ale i na świecie - cieszył się Witold Stępień, marszałek województwa.

Szanse na to z pewnością są. Już teraz zawodnicy SMS, który dysponuje dziewięcioma boiskami do siatkówki plażowej, odnoszą bowiem olbrzymie sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel to piąta para igrzyskach olimpijskich w Londynie, a Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zajęli czwarte miejsce podczas ostatnich prestiżowych zawodów z cyklu Grand Slam w Szanghaju. W SMS-ie trenują także mistrzowie świata do lat 19, mistrzynie świata juniorek czy mistrzynie Europy do lat 18. - Dzięki hali nasi zawodnicy będą mogli ćwiczyć w jeszcze lepszych warunkach i odnosić kolejne coraz większe sukcesy - przekonuje Roman Stępień, dyrektor szkoły.

Nowoczesna hala, w której będzie mogło zasiąść blisko 300 kibiców, powstanie w miejscu, gdzie obecnie stoi balon. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na jej budowę. Cała inwestycja ma zostać zakończona do czerwca 2014 roku.