Jan Tomaszewski: "Stadion powinien powstać przy al. Unii, także dla Widzewa"

Nie rozumiem, dlaczego pani prezydent zmieniła lokalizację stadionu miejskiego - mówi Jan Tomaszewski. I dodaje, że to przy al. Unii swoje mecze powinni rozgrywać piłkarze Widzewa i ŁKS
- Chwała prezydent Hannie Zdanowskiej, że chce wybudować w Łodzi jeden stadion. Budowa powinna zacząć się jak najszybciej, by uratować Widzew - mówi bohater z Wembley. - Bez odpowiedniego obiektu może wkrótce zostać pozbawiony licencji na występy w ekstraklasie. Ale już samo ogłoszenie przetargu na budowę takiego obiektu sprawi, że problemu nie będzie.

Według Tomaszewskiego nowy stadion potrzebny jest też ŁKS-owi. - W klubie myślą przecież o odbudowie seniorskiej piłki - mówi były reprezentant.

I dodaje, że obie drużyny - ŁKS i Widzew powinny grać przy al. Unii. - Nie rozumiem, dlaczego pani prezydent zmieniła lokalizację obiektu [ma powstać na Orle albo przy al. Piłsudskiego - przyp. red.]. Tym bardziej że nadal obowiązuje uchwała rady miejskiej o budowie stadionu na terenach przy al. Unii. Według mojej wiedzy ta uchwała nie została ani wycofana, ani zmieniona. I tam właśnie powinien stanąć nowy stadion - przyznaje Tomaszewski.

Gdzie powinien powstać stadion miejski?