Lista poparcia dla stadionu miejskiego na Widzewie coraz dłuższa. Wsparcie nawet z Ameryki

Coraz więcej znanych osób i organizacji popiera akcję kibiców Widzewa, którzy chcą, aby nowoczesny stadion powstał przy al. Piłsudskiego.
Na liście jest już prawie 40 nazwisk. Ostatnio do akcji kibiców Widzewa przyłączyli się m.in. Euzebiusz Smolarek, którego ojciec Włodzimierz jest legendą klubu, oraz byli piłkarze drużyny z al. Piłsudskiego Radosław Matusiak i Zbigniew Wyciszkiewicz. "Widzew jest dla mnie ważny ze względu na mojego ojca. Tata dawał radość starszym kibicom i liczę, że ze względu na szacunek dla historii, klub będzie mógł - na nowym stadionie przy Piłsudskiego - uszczęśliwiać kolejne pokolenia fanów" - napisał Ebi Smolarek.

Akcję poparł też jeden z Trubadurów Sławomir Kowalewski. "Popieram Waszą akcję jako miłośnik i kibic piłki nożnej. Od dawna jestem zafascynowany Waszym klubem. Widzew rozsławił miasto Łódź na arenie światowego futbolu, dając do reprezentacji narodowej własnych zawodników. A w meczach europejskich pucharów pokonywał wielkich, europejskich mistrzów" - napisał.

Co ciekawe, nazwisko Kowalewskiego znalazło się też pod listem poparcia dla stadionu przy al. Unii na stronie kibiców ŁKS, ale - jak w co najmniej kilku przypadkach - bez wiedzy artysty.

Poparcie dla budowy stadionu przy al. Piłsudskiego przyszło też zza Oceanu. "Widzewski charakter, jego tożsamość i tradycja wpisane są w aleję Piłsudskiego. Nie ma innego domu. Stadion Widzewa tylko na Widzewie. Z wyrazami szczerego poparcia. Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich Wschodniego Wybrzeża USA".

Pełna lista na widzewtomy.pl.

O stadionie miejskim w Łodzi czytaj też na blogach dziennikarzy Łódź.sport.pl - tutaj i tutaj