Andrzej Biernat, poseł PO, o decyzji w sprawie stadionów: Wilk syty i owca cała

- To salomonowa decyzja - tak Andrzej Biernat, poseł Platformy Obywatelskiej, mówi o budowie stadionu na Widzewie i jednej trybuny na ŁKS.
Według Biernata stadion miejski nie powinien być obciążony żadnymi historycznymi naleciałościami, a tym bardziej kibicowskimi animozjami. - Dlatego należało postawić nowy obiekt na neutralnym terenie - twierdzi. I dodaje, że po wtorkowej decyzji widać, że miasto podjęło jednak salomonową decyzję, aby nie narażać się na ataki kibiców. Stąd zgoda na dwa obiekty.

- Na al. Unii w planie jest kameralny stadion z jedna trybuną, ale z możliwością dalszej rozbudowy - mówi. Poseł przyznaje, że dzięki temu inwestycji 105-letni ŁKS nie umrze. - Mam nadzieje, ze na al. Unii powstanie przyjazne miejsce do uprawiania sportu, które sprawi, że pojawi się wreszcie poważny inwestor.

Biernat uważa, że Łódź nie ma szczęścia, ponieważ w mieście nie ma dużej spółki, której szef miałby bzika na punkcie piłki nożnej. - Generalnie prywatne kluby nie mają żadnych szans na przetrwanie na rynku sportowym. Rację bytu mają tylko oparte o spółki giełdowe czy skarbu państwa. Sport w Łodzi takiego wsparcia nie ma i to jest dużym problemem - uważa poseł PO.

Więcej o stadionie na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego.

Komentarze (22)
Andrzej Biernat, poseł PO, o decyzji w sprawie stadionów: Wilk syty i owca cała
Zaloguj się
 • lodztoja

  Oceniono 60 razy 36

  do wszystkich poszczekujących kundelków :
  RTS WIDZEW ŁÓDŹ to klub grający w ekstraklasie. To Klub - ostatni reprezentant Polski w Champions League.
  Przez 14 lat pracy w jednej z łódzkich firm z zagranicznym kapitałem nigdy nie spotkałem - a spotkałem ich setki - cudzoziemca który znałby klub, markę, nazwę - ŁKS. Smutne to ale prawdziwe.
  O Widzewie słyszeli niemal wszyscy mężczyźni w wieku 30-50 lat.
  To o czymś świadczy i do czegoś zobowiązuje.
  Także - cieszcie się ze swojej B-Klasowej egzystencji, cieszcie się z trybuny na 5 tys. miejsc i róbcie wszystko żeby kiedyś trafić na nas w Pucharze Polski. Ekstraklasa to dla was science - fiction.
  Mówiąc w skrócie - przyzwyczajajcie się do swojego miejsca w szeregu...

 • aneta_klep_kotleta

  Oceniono 45 razy 35

  Poseł biernat? A któż to jest? Nauczyciel WF-u z Konstantynowa, który w szaliczku swojego żałosnego klubiku z Karolewa obserwował poczynania piłkarzyków.
  Dlaczego w ogóle pytacie o zdanie tego Pana?

 • anty_grzybnia

  Oceniono 30 razy 18

  -----------------------------Fajne są te wpisy zrozpaczonych galerianek,wwstyda1909,piotrkowska10,oklodz61 itp.itd....dziś piękny dzień parchate ryje......i wasza ZAZDROŚĆ tylko potęguje uczucie satysfakcji------TYLKO WIDZEW!!!--------------------------------------

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 53 razy 13

  Świetna decyzja !!!
  Brawo dla Zdanowskiej !!!
  Brawo dla PO !!!

  Niech żyje nasz PREMIER !!!

 • melchiorw

  Oceniono 19 razy 7

  Oooo nawet biernat przemowil ludzkim glosem

 • icek_saganowski_1909

  Oceniono 18 razy 4

  i co żydki - znów was wydymali...
  widać jesteście stworzeni do tego i tylko po to egzystujecie, wie o tym legia, amica i śląsk.;
  .
  dzięki swojej zdanowskiej będziecie jednak znani na całym świecie - wszyscy będą się śmiać z waszego stadioniku z jedną trybuną, której nigdy nawet nie zapełnicie w całości;
  trzeba było brać opcję z trzema trybunami i całować żydówę po nogach, ale wam było mało - chcieliście pięć, hahahahahaha

 • piotrkowska10

  Oceniono 18 razy -14

  CZY SOLORZ FILIPIAK WOJCIECHOWSKI DOSTALI OD SWOICH MIAST PO 170 MILIONÓW NIE!!! CACEK&ZDANOWSKA CRYMINAL TANGO TEN WAŁEK NIE PRZEJDZIE!!! NIE MOŻE!!

 • oklodz61

  Oceniono 53 razy -37

  Owszem, stadion WIEJSKI - BURAK ARENA, nie będzie obciążony żadnymi historycznymi naleciałościami, animozjami również! Budujcie wielki wstydzew i szukajcie "słoikowych" kibiców w kolejnych gminach, bo nierentowność w 2016 r. pewna jak w szwajcarskim banku ..........
  Deklaruję:
  - obejrzę nowy stadion tylko na fotkach w internecie, bez osobistych wizyt na nim!
  - na al.Unii wybuduję czwartą trybunę!

 • piotrkowska10

  Oceniono 58 razy -38

  PO TO KOMUNA BIS POLSKI JUŻ NIE MA! WALCZYMY ŁODZIANIE DALEJ-TYLKO ŁKS! HANKA OBIECANKA NIE WYBUDUJE W ŁODZI NIC...ZWYCZAJNIE NIE ZDĄŻY!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Łódź - Wyniki/Terminarz wydarzeń

»