Rekordowy Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run już w sobotę. Ponad 3 tys. zawodników!

W najbliższą sobotę odbędzie się 11. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. W imprezie weźmie udział ponad 3 tys. osób!
To absolutny rekord w porównaniu z wcześniejszymi edycjami. Tegoroczna zostanie podzielona na dwie sesje: poranną i wieczorną. Ta pierwsza rozpocznie się od godz. 10 na rynku Manufaktury. Rywalizować będą osoby niepełnosprawne, a także przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tej części imprezy wystartuje ponad tysiąc uczestników.

Z kolei do biegu głównego na dystansie 10 km (start o godz. 18.30) zgłosiło się już ponad 2 tys. zawodników. - W porównaniu z ubiegłoroczną imprezą frekwencja wzrosła o ponad sto procent! - mówi Robert Blesiński, organizator Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. - O każdego biegacza staramy się jak najlepiej zadbać. Przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski. Chętnie zostają w Łodzi na kilka dni. Załatwiamy im noclegi, staramy się, żeby mogli za darmo odwiedzać muzea, ogród zoologiczny i inne obiekty.

Lokalizacja startu i mety biegu na 10 km będzie taka sama jak w ubiegłym roku. Zawodnicy wyruszą z ul. Zachodniej przy Pałacu Poznańskiego, a rywalizację zakończą na rynku Manufaktury. Z powodu remontu reprezentacyjnej ulicy Łodzi trasa biegu będzie przebiegała jedynie przez 800 metrów Piotrkowskiej (od ul. Nawrot do ul. 6 Sierpnia).

Gwiazdą biegu głównego będzie Robert Korzeniowski, czterokrotny złoty medalista olimpijski w chodzie. Na trasie będzie można zobaczyć też byłych łyżwiarzy figurowych - małżeństwo Dorotę i Mariusza Siudków.

Oprócz VIP-ów związanych z innymi dyscyplinami sportu organizatorzy zadbali także o prawdziwą elitę biegaczy. Faworytami do zwycięstwa będzie czwórka długodystansowców z Kenii: Boniface Wambua Nduva (1:3 w ubiegłorocznym półmaratonie), David Kiprono Metto (2:12:53 w maratonie w Dębnie w 2012 r.), Edvin Kirui, zwycięzca maratonu we Wrocławiu, i Allan Masai Ndiwa, ubiegłoroczny triumfator Biegu Ulicą Piotrkowską.

W czołówce na pewno będą też zawodnicy z Ukrainy: Katierina Stecenko (rekord w maratonie: 2:27:50), a wśród mężczyzn: Pavlo Vierietskij i Siergiej Fiskowicz (czas na 10 km - 29:15).

Po raz pierwszy sponsorem tytularnym Biegu Ulicą Piotrkowską została firma Rossmann. - Moda na bieganie jest coraz większa - powiedział Marek Maruszak, prezes Rossmanna. - Do sobotniej rywalizacji na 10 km wystawimy własną 50-osobową drużynę. Dlaczego zdecydowaliśmy się na współpracę z organizatorami biegu? Powodem jest 20-lecie istnienia naszej firmy. Dokładnie 23 maja otworzyliśmy pierwszy sklep przy ul. Piotrkowskiej. Przez te lata w całej Polsce uruchomiliśmy ich w sumie 730, z czego w Łodzi - 23. W całym województwie zatrudniamy 2,3 tys. pracowników. Mam nadzieję, że sobotnia edycja biegu będzie najlepsza w historii i już zapisujemy się na przyszłoroczną.