11. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run już w sobotę. "Należymy do krajowej czołówki"

Już w sobotę Bieg Ulicą Piotrkowską ?Rossmann Run". To druga po Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie największa impreza biegowa w naszym mieście
W sobotę odbędzie się już 11. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską. Po raz pierwszy nosi nazwę sponsora tytularnego Rossmann Run, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia firmy.

Jest już pewne, że najbliższa impreza będzie wyjątkowa. Wiadomo, że w biegu głównym na 10 km (początek o godz. 18.30), a także w biegach towarzyszących, m.in. w wyścigach niepełnosprawnych na wózkach, dla przedszkolaków i młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wystartuje w sumie ponad 3 tys. osób. To o ponad sto procent więcej niż w ubiegłym roku. - Z pewnością pod tym względem należymy do krajowej czołówki - mówi Jacek Chmiel, dyrektor sportowy Biegu Ulicą Piotrkowską "Rossmann Run". - Przyjadą do nas zawodnicy z całej Polski. Każdego uczestnika staramy się otoczyć jak najlepszą opieką. W każdej chwili służymy pomocą i odpowiadamy na wszelkie, nawet najbardziej oczywiste pytania. Myślę, że to jest właśnie klucz naszego sukcesu.

- Zakończyliśmy przyjmowanie zapisów. W piątek i sobotę biuro zawodów na rynku Manufaktury będzie otwarte w godzinach 14-17, ale będzie można tylko odbierać pakiety startowe - tłumaczy Robert Blesiński, organizator biegu.

Impreza zostanie podzielona na dwie sesje: poranną (od godz. 10 do 12.15) i wieczorną (18.30). Jedną z gwiazd będzie m.in. Robert Korzeniowski, czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w chodzie, który pobiegnie na 10 km. Przyjadą także byli łyżwiarze figurowi: Dorota i Mariusz Siudkowie.

Organizatorzy biegu zadbali także o biegową elitę. Zdecydowanymi kandydatami do zwycięstwa będą zawodnicy z Kenii (m.in. Allan Masai Ndiwa, triumfator ubiegłorocznej edycji z wynikiem 27 minut i 54 sekundy), Ukrainy i Rosji. Wystartuje także Tomasz Osmulski (RKS Łódź), srebrny medalista mistrzostw Polski na 3000 metrów i trener grup początkujących drużyn Dbam o Zdrowie i Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Team.

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne nagrody, których pula wyniesie około 45 tys. zł. Każdy uczestnik, który ukończy zawody, otrzyma pamiątkowy medal.

W sobotę niektórzy zawodnicy będą uczestniczyć także w ramach akcji charytatywnej "Biegniemy dla Julki". To 13-latka uprawiająca karate, pływanie i biegi. Od sierpnia ubiegłego roku jest intensywnie leczona w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie na oddziale onkologii dziecięcej. Została poddana chemioterapii, radioterapii, a przed nią trudny zabieg przeszczepu szpiku. Ambasadorami akcji jest dwójka łódzkich lekkoatletów: Elżbieta Styczyńska z XIII LO i Sebastian Matuszewski z ZSP 2. Oboje w sobotniej imprezie pobiegną na 10 km w koszulkach ze zdjęciem Julii. Więcej o akcji na oficjalnej stronie imprezy w zakładce "Biegniemy dla Julki".

Organizatorami 11. Biegu Ulicą Piotrkowską "Rossmann Run" są: Urząd Miasta Łodzi, urząd marszałkowski, Blersport, ŁKB na Zdrowie. Sponsorzy: Mc Donald's, New Balance, 4Move, Bank Zachodni WBK.