Wielkie zmiany w Piotrcovii i Piotrkowianinie

Po zakończeniu sezonu w piłce ręcznej do pracy wzięli się działacze klubów, którzy budują kadry na nowe rozgrywki. Jakie zmiany czekają drużyny z Piotrkowa, które utrzymały się w ekstraklasie?
Spory ruch jest w Piotrcovii. Z klubu odeszły już kluczowa zawodniczka Joanna Waga (przeniosła się do Startu Elbląg) oraz inna była reprezentantka Polski - Katarzyna Sadowska. Do drużyny z rocznego wypożyczenia w AZS Warszawa powróci za to Zuzanna Olejnik. Oprócz niej Piotrcovię w przyszłym sezonie wzmocnią m.in. Aleksandra Kucharska (rozgrywająca) i Katarzyna Pasternak (skrzydłowa) z Pogoni Szczecin, Natali Tórz (kołowa) z KPR Jelenia Góra oraz Alina Nowak (rozgrywająca) z KSS Kielce.

Wciąż nie wiadomo, czy trenerem Piotrcovii pozostanie Henryk Rozmiarek, który uratował drużynę przed spadkiem. Obie strony chcą dalej współpracować, ale problemem jest podobno wysokość zarobków szkoleniowca.

Do wielu zmian dojdzie także w Piotrkowianinie. Jak już pisaliśmy, z drużyną pożegnało się kilku zawodników, którzy nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań. To Michał Krawczyk, Przemysław Matyjasik, Arkadiusz Miszka i Sylwester Skalski. Być może z zespołem pożegna się także jeden z liderów - Witalij Titow - którym zainteresowany jest beniaminek z Legionowa.

Poznaliśmy też nazwiska dwóch nowych graczy Piotrkowianina. To Adam Pacześny z MMTS Kwidzyn i Piotr Swat ze Śląska Wrocław.