Sport.pl

W Aleksandrowie Łódzkim uczczą pamięć Włodzimierza Smolarka

Stadion im. Włodzimierza Smolarka - tak od niedzieli będzie oficjalnie nazywał się kompleks sportowy w Aleksandrowie.
Główną atrakcją Dni Aleksandrowa w niedzielę będzie otwarcie nowego stadionu, któremu zostanie nadane imię Włodzimierza Smolarka. To wychowanek miejscowego Włókniarza, a następnie zawodnik m.in. Widzewa, Legii Warszawa, niemieckiego Eintrachtu Frankfurt oraz holenderskiego Feyenoordu Rotterdam i FC Utrecht. W reprezentacji Polski Smolarek rozegrał 60 spotkań, w których zdobył 13 bramek. Po jego śmierci, w marcu ubiegłego roku, piłkarscy działacze w Aleksandrowie wpadli na pomysł, aby nowy stadion nazwać imieniem legendarnego piłkarza. I tak się w niedzielę stanie. O godz. 14 zostanie odsłonięty mural upamiętniający Smolarka, a pół godziny później stadion otrzyma oficjalnie nazwę im. Włodzimierza Smolarka.

O godz. 15 rozegrany zostanie mecz pokazowy przyjaciół Włodzimierza Smolarka, w którym zagrają m.in.: Euzebiusz Smolarek, Jacek Krzynówek, Mirosław Szymkowiak, Zbigniew Wyciszkiewicz, Sławomir Chałaśkiewicz, Piotr Kupka, Andrzej Woźniak, Andrzej Kretek i Dariusz Dziekanowski.

Po meczu w czasie uroczystej gali zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu Smolary 2013. To pierwsza w historii Aleksandrowa nagroda, która zostanie wręczona w czterech kategoriach: dla piłkarza lig centralnych, ligi okręgowej i niższych oraz dla trenera. - Plebiscyt Smolary 2013 to uczczenie pamięci Włodka, a jednocześnie docenienie osiągnięć piłkarzy i trenerów z naszego regionu - tłumaczy Dariusz Lis, prezes Sokoła.

Co ma w genach Euzebiusz Smolarek - derdzik.blox.pl

Więcej o:
Komentarze (1)
W Aleksandrowie Łódzkim uczczą pamięć Włodzimierza Smolarka
Zaloguj się
  • w.o.o.k.i.e

    Oceniono 12 razy 10

    Dopiszcie że do legły został przymusowo przeniesiony. Na szczęście potem pokazał im wała i wrócił tam gdzie jego miejsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX