Sport.pl

W Aleksandrowie otwarto stadion im. Włodzimierza Smolarka

Mecz dawnych gwiazd Widzewa z reprezentacją Aleksandrowa uświęcił otwarcie nowego stadionu im. Włodzimierza Smolarka
Tylko wielkie wydarzenia są w stanie przyciągnąć komplet widzów. Takim było bez wątpienia uroczyste otwarcie stadionu miejskiego w Aleksandrowie, któremu uchwałą radnych miejskich nadano imię Włodzimierza Smolarka. Na trybunie nie było wolnego miejsca, bo jako pierwsi sprawdzili murawę dawne gwiazdy Widzewa oraz piłkarska reprezentacja Aleksandrowa. W Widzewie zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Andrzej Woźniak, Tadeusz Gapiński, Zbigniew Wyciszkiewicz, Tomasz Kmiecik, Piotr Kupka. W ekipie gospodarzy z kolei zagrali byli i obecni piłkarze trzecioligowego Sokoła, których bardzo skutecznie wspomagał... Ebi Smolarek, syn legendarnego piłkarza Widzewa oraz klubów niemieckich i holenderskich. Smolarek jr nie tylko na przemian grał w obu drużynach, lecz - co ciekawe - dla obu zdobywał gole.

Niedawno kibice Widzewa założyli na jednym z portali społecznościowych stronę "Ebi do Widzewa", ale piłkarz nie chciał rozmawiać o swojej dalszej karierze po rozstaniu z Jagiellonią Białystok. - Dziś jest święto mojego taty, dlatego inne sprawy odkładam na bok - tak odpowiadał na każde pytanie o ewentualnej grze w Widzewie w nowym sezonie. Spotkanie oglądał trener widzewiaków Radosław Mroczkowski, który przyznał, że o takim napastniku teraz marzy.

Mecz otwarcia stadionu zakończył się remisem 4:4 (gole: Łagodziński 3, Smolarek - Dziekanowski, Wyciszkiewicz, Faryński, Smolarek), dlatego zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Lepiej wykonywali je aleksandrowianie, którzy wygrali 3:1.

Warto również dodać, że przed spotkaniem odsłonięto na budynku klubowym ogromny mural z podobizną Włodzimierza Smolarka.

Więcej o: