Mariusz Koch wicemistrzem kraju w młodzieżowych mistrzostwach Polski w boksie

Zawodnik RKS Łódź zdobył srebrny medal XXI Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wałczu
To już jego piąty medal na najważniejszych imprezach krajowych. Koch, walczący w kategorii młodzieżowców (19-23 lata), w wadze do 49 kg, przegrał w finale z Dawidem Jagodzińskim z Astorii Bydgoszcz. W ćwierćfinale łodzianin pokonał 3:0 Bartłomieja Łyżwę z Broni Radom, a w półfinale wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Piotrem Kęcikiem z Zawiszy Bydgoszcz.

Drugi reprezentant Łodzi - Kamil Kalisz z MUKS Widzew Łódź (52 kg) - przegrał w ćwierćfinale przez TKO w drugiej rundzie z Maciejem Jóźwikiem z Gwardii Szczytno, który został wicemistrzem Polski w tej kategorii wagowej. Kalisz uplasował się ostatecznie na 5. miejscu.

W mistrzostwach w Wałczu wzięło udział 80 zawodników z 43 klubów reprezentujących 13 województw.

Zawodnicy, zgodnie z nowymi przepisami AIBA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu), walczyli bez kasków. Inna niż dotychczas była też punktacja walk i prowadzenie jej przez sędziego ringowego. To zmiany wprowadzone na wzór boksu zawodowego.