Wyścig Solidarności zakończony w Łodzi. Zwyciężył Witalij Popkow

Ukrainiec Witalij Popkow z grupy ISD Continental został triumfatorem 24. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Ostatni etap z Radomska do Łodzi wygrał Niemiec Sebastian Forke.
Wyścig składał się z czterech etapów. W sumie kolarze mieli do pokonania prawie 670 kilometrów. - Był to bardzo dobry wyścig, który został rozegrany w szalonym wręcz tempie - uważa Tadeusz Skorek, dyrektor wyścigu. - Na piątkowym etapie kolarze końcowe kilometry pokonywali z prędkością ponad 80 kilometrów.

Dzień później rozegrano ostatni etap z metą w Łodzi. Kolarze rozpoczęli go w Radomsku około godz. 11, a następnie pojechali przez Przedbórz, Sulejów, Czarnocin i Brójce. W Łodzi trasa prowadziła ulicami: Tomaszowską, Dąbrowskiego, Puszkina i al. Piłsudskiego, gdzie kolarze mieli dodatkowo do pokonania trzy pętle między ul. Piotrkowską i Przędzalnianą. Losy etapowego zwycięstwa rozstrzygnęły się na finiszu przed Urzędem Marszałkowskim. Najlepszy okazał się Niemiec Sebastian Forke i jego rodak Tino Thomel z NSP Ghost, a na trzecim miejscu linię mety minął Grzegorz Stępniak z grupy CCC Polkowice.

Klasyfikację generalną wygrał Witalij Popkow, który został liderem już po pierwszym etapie. Drugie miejsce zajął Jiri Hudecek (Bauknecht - Author), a trzecie - Stefan Schafer (NSP Ghost). Najlepszym góralem został Matthias Plarre, a klasyfikację młodzieżową wygrał Jonas Koch (obaj LKT Brandenburg)

W wyścigu uczestniczyło 19 ekip, a do mety dojechało 105 kolarzy. Ostatnie miejsce zajął Angelo Furian (Christiana Watches - Oofone), który stracił do zwycięzcy ponad 34 minuty.