Nowoczesny stadion żużlowy dla Orła Łódź? Zdanowska: "Wszystko w rękach kibiców"

Fani Orła Łódź złożyli wniosek o pieniądze z budżetu obywatelskiego. Chcą za nie zmodernizować stadion przy ul. 6 Sierpnia. Wszystko w ich rękach - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Żeby pierwszoligowy Orzeł mógł się rozwijać, potrzebuje nowoczesnego stadionu. Obecny nie spełnia bowiem wymagań licencyjnych i nawet gdyby drużyna zajęła pierwsze miejsce w I lidze, to i tak nie mogłaby wystartować w ekstraklasie.

Obiekt przy ul. 6 Sierpnia jest po prostu przestarzały. Co prawda na trybunach są krzesełka, ale wokół brakuje infrastruktury. - Na mecze przychodzi coraz więcej ludzi, a nie ma toalet - opowiadają kibice. Ich zdaniem to ma wpływ na frekwencję, która mogłaby być jeszcze większa. Średnio mecze ogląda trzy tysiące ludzi.

Niedawno kibice napisali list do prezydent Hanny Zdanowskiej. Oto fragment: "Jest nam bardzo przykro i przyznajemy to z bólem, wstyd, kiedy po meczach wyjazdowych wracamy na nasz stadion. Wstydzimy się, bo inne zespoły, z o wiele mniejszych miast niż Łódź, mają stadiony z prawdziwego zdarzenia, a nasz jest w strasznym stanie. Wstydzimy się przed kibicami innych drużyn, przed zawodnikami, którzy do nas przyjeżdżają, bo widzą, że drużyna Orla, która potrafi wygrać nawet z utytułowanym liderem tabeli, ma do dyspozycji obiekt, który należałoby od razu zamknąć".

Wiosną pojawił się pomysł, by na terenie Orła zbudować stadion miejski dla piłkarzy ŁKS-u i Widzewa, a przy okazji, obok niego, obiekt dla żużlowców. Koncepcja jednak upadła. - Nie chcemy od razu nowego obiektu, ale częściowej modernizacji - tłumaczy Witold Skrzydlewski, sponsor drużyny zajmującej czwarte miejsce w I lidze. Skrzydlewskiego chciałby na początek wyremontować klubowy budynek, postawić nową wieżyczkę dla sędziego i przystosowanie wejście na trybuny dla osób niepełnosprawnych. Cała inwestycja ma kosztować blisko pięć milionów złotych. Roboty miałyby być tak przeprowadzone, aby było można rozgrywać mecze ligowe. W budynku znalazłyby się szatnie i gabinety odnowy biologicznej, dlatego mogliby z nich korzystać nie tylko żużlowcy Orła, ale sportowcy ŁKS-u czy innych łódzkich klubów.

Grupa ludzi związanych z klubem złożyła także wniosek o pieniądze z budżetu obywatelskiego. To 20 mln zł przeznaczone na inwestycje, a decyzje, jakie podejmą mieszkańcy Łodzi. Na czwartkowe spotkanie ligowe Skrzydlewski zaprosił Hannę Zdanowską. Prezydent obejrzała stadion i zapewniła, że jest pozytywnie nastawiona do planów. Jako inżynier budowlany oceniła, że mury budynku klubowego, który od paru lat stoi w stanie surowym, są w bardzo dobrym stanie i nie trzeba budować od nowa.

- Wszystko jest teraz w rękach fanów Orła - przyznała po spotkaniu Zdanowska. - Jeżeli kibice gremialnie zagłosują i projekt wygra w konkursie, nie ma przeszkód, aby klub otrzymał pieniądze.

Komentarze (6)
Nowoczesny stadion żużlowy dla Orła Łódź? Zdanowska: "Wszystko w rękach kibiców"
Zaloguj się
 • loverewelka

  Oceniono 20 razy 0

  Mamy dobry zespół w piłce w ex-Widzew to czemu Łódz nie może mieć tego samego w źuźlu? Zamiast budować dla pejsów stadion, który i tak zniszczą może lepiej wesprzeć w mieście Orła?Łks i tak juz nikt nie kibicuje w Łodzi a żużel pewnie zacznie sie rozwijać sportowo i kibicowsko wiec może warto mu pomóc? co na to pajace rudej?.

  -ŁÓDZ-
  To miasto jest juz nasze
  -WIDZEW-

 • loverewelka

  Oceniono 7 razy -1

  Jakiego łks? Czegos takiego juz niema. :)

 • moonwarrior

  Oceniono 17 razy -3

  i wtdy sie obudziles,jak zwykle obejszczany,dzieciaku,zyjesz w jakiejs zabitej dechami dziurze i nie wiesz ze Lodz To Miasto LKS-u a LKS to Jedyny Klub Miasta Lodzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX