Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozkręca się. Marcin Gortat z wizytą na MKT

Ponad 6 tys. młodych sportowców odwiedzi przez wakacje województwo łódzkie, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. - Skupiajcie się na ciężkim treningu i bijcie swoje rekordy - zachęcają swoich młodych naśladowców Marcin Gortat i Sylwester Bednarek, jedni z najpopularniejszych łódzkich sportowców.
8866 osób, w tym 6279 zawodników weźmie udział w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody, które rozpoczęły się już w czerwcu, trwać będą do 30 sierpnia. W tym czasie młodzi sportowcy wystąpią w 49 dyscyplinach, które rozegrane będą w 15 miejscowościach naszego regionu. - Ta olimpiada to także ukoronowanie pięcioletniego okresu wspierania sportu w Łódzkiem. Przez ten czas zbudowaliśmy 83 obiekty sportowe, w tym 58 hal. M.in. dzięki temu wsparciu teraz możemy gościć tak ważną imprezę - mówił w środę Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Stępień o wielkiej randze olimpiadzie opowiadał na jednym z kortów MKT. W tym samym czasie młodzi tenisiści rywalizowali na pozostałych (łącznie w samym turnieju tenisowym wystąpi 150 zawodników). Ci, którzy przyglądali się pojedynkom z boku, przyszli posłuchać nie tyle władz województwa, co przede wszystkim sportowców. Specjalnymi gośćmi spotkania byli bowiem Marcin Gortat, wychowanek ŁKS i nasz jedyny koszykarz w NBA oraz Sylwester Bednarek, srebrny medalista mistrzostw świata w skoku wzwyż. - Sport jest czymś niesamowitym i możecie osiągnąć dzięki niemu bardzo dużo. To, co teraz robicie, jest bardzo istotne, ponieważ będąc tutaj rozwijacie się nie tylko sportowo, lecz także jako ludzie. To bardzo ważne, bo dzięki sportowi unikacie problemów, jakie na was czyhają - mówił do młodych tenisistów Gortat, który co prawda nigdy nie startował w olimpiadzie młodzieży, ale teraz sam prowadzi zajęcia z dziećmi.

Smak zwycięstwa w tej imprezie poznał za to Bednarek, który triumfował w olimpiadzie w 2006 r: -. Tutaj były moje pierwsze starty i to od niej zaczynałem swoją karierę. W jej trakcie miałem już wiele sukcesów, ale i porażek. Taki jest właśnie urok sportu. Porażki uczą jednak wytrwałości i tego, żeby się nie poddawać. Dlatego życzę wam, abyście osiągali kolejne sukcesy i bili swoje rekordy - dodał lekkoatleta.

Olimpiada organizowana jest w naszym województwie po raz trzeci. We wcześniejszych dwóch edycjach poza Bednarkiem medale zdobywali w niej m.in. dwukrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga (2000 r.), 800-metrowiec z łódzkiego RKS-u Adam Kszczot, wicemistrz świata w pływaniu Konrad Czerniak czy Jerzy Janowicz, niedawny półfinalista Wimbledonu.

Więcej o: