Uroczyste otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży już w piątek w Manufakturze

Już w piątek w Manufakturze odbędzie się uroczyste otwarcie XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. Uroczystość przygotowana jest zgodnie z ceremoniałem olimpijskim i rozpocznie się defiladą, w której uczestniczyć będą zarówno młodzi zawodnicy, jak i olimpijczycy.
Pochód rozpocznie się przy bramie Manufaktury, a zakończy przed sceną ustawioną na rynku. Udział w defiladzie wezmą m.in.: Artur Partyka, Piotr Kędzia, Mieczysław Nowicki, Zygfryd Kuchta, Piotr Stępień, Tomasz Kupis, Kazimierz Maranda, Janusz Kotliński, Barbara Niemczyk, Małgorzata Niemczyk i Włodzimierz Narczyński, wiceprezes w Łódzkiej Federacji Sportu. O godzinie 18 nastąpi wysłuchanie hymnu narodowego i hymnu olimpijskiego oraz wciągnięcie na maszt flagi narodowej i olimpijskiej. Następnie odbędzie się ślubowanie zawodników i sędziów oraz zapalenie znicza olimpijskiego.

Gośćmi uroczystości będą przedstawiciele władz państwowych i wojewódzkich oraz Ogólnopolskiej i Łódzkiej Federacji Sportu. Uczestnicy uroczystości obejrzą podniebny pokaz inspirowany dyscyplinami sportowymi. Oprócz tego będzie można także posłuchać koncertu zespołu Bednarek, który rozpocznie się o godzinie 19.

Już od godziny 16 na młodych olimpijczyków czekać będą liczne atrakcje w specjalnie przygotowanym miasteczku sportowym. Młodzież będzie mogła spróbować swoich sił w strzelaniu z łuków, jeździe na segwayach, trikke, siatkówce plażowej, boksie, koszykówce, dartsach. Dodatkową atrakcją będzie Giga Memory z piktogramami ilustrującymi poszczególne dyscypliny sportowe. Podczas zabawy będzie można wziąć udział w specjalnym konkursie zorganizowanym z okazji obchodów Roku Tuwima. Uczestnicy będą mieli za zadanie wyrecytować wiersze autora oraz odpowiedzieć na pytania związane z jego życiem i twórczością.