Piłkarze wodni ŁSTW odzyskali złoto i spotkali się z prezydent Hanną Zdanowską

Piłkarze wodni Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego UŁ po rocznej przerwie odzyskali złote medale. Z tej okazji zorganizowano spotkanie władz uczelni i prezydent Hanny Zdanowskiej z trenerami i zawodnikami nowych mistrzów Polski
To 14., ale już 12. złoty medal prowadzonych przez Edwarda Kujawę łodzian. Autorzy sukcesu środę świętowali odzyskanie złota w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego. W spotkaniu z mistrzami wzięli udział prezydent Hanna Zdanowska i Włodzimierz Nykiel, rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Oboje otrzymali pamiątkowe złote medale.

Łodzianie złoto zapewnili sobie kolejkę przed końcem. - Decydujące były bowiem wcześniejsze zwycięstwa nad Arkonią Szczecin i Alstalem Poznań - opowiada Marcin Piątek, skrzydłowy ŁSTW, dla którego był to trzeci złoty medal w rozgrywkach seniorów. Jak większość zawodników ŁSTW UŁ, kształci się na wyższej uczelni. - Studiuję na czwartym roku budownictwa - mówi z dumą. I dodaje, że na trzech złotych medalach nie poprzestanie.

Trener Kujawa przyznaje, że jego celem sportowym jest prześcignięcie Stilonu Gorzów, który do tej pory zdobył 15 mistrzowskich tytułów. - Cieszę się, że mogę zdobywać dla naszego miasta złote medale, które dzięki temu kreowane jest nie tylko na papierze, ale wymiernymi wynikami sportowymi - opowiada. Dodaje, że w nowym sezonie marzy o jednym torze więcej i dodatkowym dniu do treningu. A także nagrodzie od miasta za tytuł mistrza Polski. - W niektórych konkurencjach tytuły wyceniane są dużo więcej, w naszej dyscyplinie zaledwie na 60 tys. Dlatego liczę, że tym razem otrzymamy może nieco więcej.

Równocześnie Kujawa zapowiada, że w zespole mistrza Polski trwają przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszy ogień pójdzie podobno znalezienie... tytularnego sponsora. Na spotkaniu z mistrzami byli przedstawiciele wrocławskiej centrali i łódzkiego oddziału firmy Impel, która jest zainteresowana pomocą finansową dla łódzkich piłkarzy wodnych.