Miasto rozpisze nowe przetargi - osobno na stadion przy al. Unii, osobno na halę

Dzień po otwarciu ofert na budowę Centrum Sportu przy al. Unii władze Łodzi podjęły decyzję o unieważnieniu przetargu. Jednocześnie zapowiedziały, że już wkrótce rozpiszą nowe.
Oto komunikat UMŁ:

"Szanowni Państwo,

w przetargu oferty złożyły dwie firmy: Konsorcjum Warbud S. A. i SPAK Studio Projektowe Anny Kasprzyk - na 187 mln zł brutto oraz Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty Łódź" S. A. na 201 mln zł brutto.

Obie te oferty znacznie przewyższają środki przeznaczone na ten cel. Szczególnie zaskakująca jest wycena budowy hali wielofunkcyjnej - ok. 75 mln zł. Wybór tańszej oferty wiązałby się z koniecznością znalezienia w budżecie miasta dodatkowych 61 mln zł. Kierując się rachunkiem ekonomicznym oraz troską o realizację innych ważnych dla łodzian inwestycji, pani prezydent Hanna Zdanowska zadecydowała o unieważnieniu przetargu.

Przed podjęciem decyzji pani prezydent rozmawiała na temat wpływu ewentualnego unieważnienia przetargu na organizację w Łodzi przyszłorocznych mistrzostw świata w siatkówce z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Z ich strony padło zapewnienie, że organizacja mistrzostw nie jest zagrożona i odbędą się one w Łodzi. Na czas trwania mistrzostw zostanie zbudowana tymczasowa hala, w której będą odbywać się treningi siatkarzy.

Unieważniony przetarg zostanie podzielony na kilka odrębnych części. W najbliższym możliwym terminie zostanie ogłoszony przetarg na budowę trybuny zachodniej wraz z infrastrukturą. Osobny zaś na budowę hali.

Marcin Masłowski

Rzecznik Prasowy Prezydent Łodzi"

"Stadionu ŁKS w terminie nie będzie, czyli tak źle, i tak niedobrze" - czytaj na Realiście, blogu Szymona Bujalskiego.