W sobotę w Łodzi III Bieg Fabrykanta. Biegowa lekcja historii po "Ziemi Obiecanej"

W sobotę odbędzie się III Bieg Fabrykanta, jedna z największych imprez biegowych w regionie łódzkim. Wystartuje w nich 750 zawodników
Wśród nich będą m.in. olimpijczyk Piotr Kędzia, radny Maciej Rakowski oraz Arkadiusz Jaksa, dyrektor Zarządu Zieleni w Łodzi. Udział w Biegu Fabrykanta to biegowa lekcja historii po "Ziemi Obiecanej" znanej z filmu Andrzeja Wajdy. Tegoroczna trasa biegu została lekko zmieniona, dzięki czemu będzie jeszcze szybsza. Prowadzić będzie nowymi miejscami Księżego Młyna, co pozwoli zobaczyć uczestnikom budynek straży pożarnej znany m.in. z serialu "Komisarz Alex" czy lofty po rewitalizacji. Ponadto na trasie znajduje się wiele atrakcji związanych z fabrykancką Łodzią.

W III Biegu Fabrykanta zawodnicy rywalizować będą w klasyfikacji open, drużynowej, nagrodzeni zostaną również najlepsi łodzianie oraz studenci. Do faworytów biegu należą Dominika Stelmach oraz Krzysztof Pietrzyk - ubiegłoroczni zwycięzcy zawodów.

Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w budynku Hydroforni, a start - przy nowo zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, jednego z największych łódzkich fabrykantów. Po odbiór pakietów startowych organizatorzy zapraszają do biura zawodów w piątek od godz. 17.30.

Sponsorem głównym III Biegu Fabrykanta jest firma Accenture, świadcząca usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. Bieg organizowany jest przez firmę inesSport przy udziale Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, KSPZ ALASKA, Fundacji Krwinka oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Honorowy Patronat nad zawodami objęła prezydent Hanna Zdanowska.

W związku z organizacją III Biegu Fabrykanta w godzinach 16.30-18.30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Fabryczna, Targowa, plac Zwycięstwa, Tylna, Magazynowa zgodnie z planem dostępnym na stronie biegfabrykanta.pl. W ww. godzinach autobus linii 77 będzie miał zmienioną trasę z ulicy Fabrycznej na ul. Tymienieckiego.

Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie biegfabrykanta.pl.

Program zawodów:

Piątek:

17.30 - otwarcie biura zawodów

21.00 - zamknięcie biura zawodów

Sobota:

13.00 - otwarcie biura zawodów

15.30 - zamknięcie biura zawodów dla dzieci

16.00 - start biegów dziecięcych

16.00 - zamknięcie biura zawodów

16.45 - dekoracja biegów dziecięcych

17.00 - start biegu głównego

19.00 - dekoracja zwycięzców

19.30 - zakończenie imprezy