Master Pharm Budowlani Łódź przegrali z Orkanem Sochaczew

W drugiej kolejce ekstraligi rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź przegrali na wyjeździe z Orkanem Sochaczew 10:24.
Budowlani na inaugurację sezonu wymęczyli zwycięstwo z Posnanią 20:19. W drugiej kolejce ich przeciwnikiem był Orkan, który jest jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Mimo to trudno było upatrywać zdecydowanych faworytów do zwycięstwa brązowych medalistów mistrzostw Polski, bo łódzka drużyna zanotowała latem kolejne duże straty kadrowe. Było to widać na boisku w Sochaczewie, gdzie Orkan już po półgodzinie prowadził 10:0. Gości w pierwszej połowie stać było tylko na ładną, indywidualną akcję Łukasza Kujawy, który wymanewrował obronę Orkana i położył piłkę między słupami. Po podwyższeniu Tomasza Kozakiewicza łodzianie przegrywali już tylko 7:10.

Na początku drugiej połowy ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny z blisko połowy boiska i doprowadził do remisu. Na więcej gości stać już nie było. Dwie siedmiopunktowe akcje przeprowadzili za to rugbiści z Sochaczewa. Najpierw w 57. min zdobyli przyłożenie po dobrze rozegranym aucie, a w 20. min później dobrą robotę wykonał młyn Orkana, dzięki czemu przyłożenie mógł zdobyć jeden z zawodników gospodarzy. W obu przypadkach podwyższenia były formalnością. Gdy kopacz Orkana wykorzystał to drugie, gospodarze wygrywali 24:10 i wiadomo już było, że zwycięstwa nikt im nie odbierze.

Orkan Sochaczew - Master Pharm Budowlani Łódź 24:10 (10:7)

Punkty dla Budowlanych: Kujawa, Kozakiewicz po 5.

Wyjściowy skład Budowlanych: Kościelski, Ignaczak, Stępień, Karpiński II, Jamroz, Justyński, Kujawa, Mirosz Abashidze, Czarniak, B. Szczukocki, Dułka, Wilczyński, P. Kotasa, Kozakiewicz.