Rugbiści Budowlanych Łódź ukarani walkowerem za mecz z Posnanią!

Komisja Gier i Dyscypliny ukarała Master Pharm Budowlanych Łódź walkowerem za mecz z Posnanią. Powód? Wystawienie do gry dwóch nieuprawnionych zawodników.
Na inaugurację ekstraligi Budowlani wygrali z Posnanią 20:19. W spotkaniu tym zagrali m.in. Łukasz Kujawa i Mateusz Bilicki, którzy w poprzednim sezonie byli zawodnikami juniorów KS Budowlani. Według Polskiego Związku Rugby obaj zawodnicy nie byli jednak uprawnieni do gry, za co Komisja Gier i Dyscypliny ukarała łodzian walkowerem 0:25.

Oto pełna treść oświadczenia z oficjalnej strony związku [pisownia oryginalna - red.]:

"Komisja działając na podstawie protokołu sędziowskiego z meczu Budowlani Łódź S.A. - Posnania Poznań, a także po wysłuchaniu wyjaśnień Prezesa Budowlanych Łódź SA postanawia zweryfikować wynik meczu jako walkower 0 - 25 na korzyść KS Posnania Poznań. Powodem decyzji Komisji jest udział w w/w zawodach dwóch nieuprawnionych do gry zawodników (Łukasz Kujawa, Mateusz Bilicki).

Decyzja została oparta o przepisy PZR § 2, rozdział III - zmiany przynależności klubowej zawodników i uprawnienia zawodników do gry, a także punkt 3 (ten sam rozdział co powyżej), § 44, p.6 etc, etc, a przede wszystkim o § 12, punkt 8 regulaminu dyscyplinarnego PZR.

Dodatkowo Komisja wnioskuje do Zarządu PZR, o ukaranie zgodnie z obowiązującymi przepisami PZR, Pana Krzysztofa Serafina - prezesa Budowlani Łódź SA karą za świadome złamanie przepisów Związku, którego cały czas w rozumieniu Komisji jest wiceprezesem".