Piotrkowianin Kamil Majchrzak z tytułem US Open!

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak (Fot. wikipedia.org)

Ogromną sensację sprawił w US Open Kamil Majchrzak, kolejny po Jerzym Janowiczu wielki tenisowy talent z regionu łódzkiego
17-letni tenisista z piotrkowa grający w parze z Martinem Redlickim wygral juniorski turniej deblowy, odnosząc tym samym największy sukces w karierze. Polsko-amerykańska para już w pierwszej rundzie sprawiła ogromną sensację, bo wyeliminowała z turnieju najwyżej rozstawioną parę. W kolejnych rundach było jeszcze lepiej. Po drodze do finału Majchrzak i Redlicki wygrali trzy kolejne mecze, nie tracąc w nich ani jednego seta. Podobnie byto w wielkim finale, w którym w niecałą godzinę ograli parę Quentin Halys Frederico Ferreira 6:3, 6:4. Majchrzak w US Open wystąpił także w singlu, ale odpadł w nim już w pierwszej rundzie. Podobnie było także kilka miesięcy temu na Wimbledonie. Do turnieju w Stanach najlepiej poradził sobie we French Open, gdzie doszedł do drugiej rundy.

Grający w Winnerze Piotrków Majchrzak to jeden z największych talentów tenisowych w Polsce. Niedawno zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy, wcześniej wygrał także kilka zagranicznych juniorskich turniejów. Od czterech lat regularnie zdobywa również złote medale mistrzostw Polski w kolejnych kategoriach wiekowych. Trzy tygodnie temu zaliczył debiut w seniorskim turnieju i mimo że w Poznaniu odpadł w pierwszej rundzie, to za swoją grę był bardzo chwalony.

Zobacz także
  • US Open US Open. Kamil Majchrzak z Piotrkowa awansował do finału juniorskiego debla!
  • US Open. Jerzy Janowicz: Jakby ktoś włożył mi nóż w plecy
Komentarze (1)
Piotrkowianin Kamil Majchrzak z tytułem US Open!
Zaloguj się
  • qast

    Oceniono 1 raz 1

    rywal z finału to nie Frederico Ferreira a Frederico Ferreira Slva, dwojga nazwisk, jak to jest przyjęte. w Hiszpanii i Portugalii. Jeśli jest określany w skrócie (np.w opisach meczowych) to zawsze jako Silva. To nie byle kto -a dwukrotny juniorski mistrz wielkoszlemowy w deblu (US Open 2012, Roland Garros 2013). W tym turnieju zatem nie obronił tytułu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX