Sensacja w ekstralidze rugby. Master Pharm Budowlani ograli Lechię Gdańsk

Skazywani na porażkę rugbiści Master Pharm Budowlanych odnieśli sensacyjne zwycięstwo nad broniącą tytułu Lechią Gdańsk
Tego nie mógł przewidzieć chyba nikt, kto w niedzielne popołudnie wybrał się na stadion SMS. Osłabieni przeżywający spore problemy rugbiści Budowlanych mieli wysoko przegrać z broniącą tytułu Lechią. Początek meczu zresztą wydawał się to potwierdzać, bo goście już po niespełna dziesięciu minutach wygrywali 8:0. Jak się jednak okazało, przez kolejną godzinę nie zdołali zapunktować już ani razu. W spotkaniu pełnym prostych błędów i licznych kontrowersyjnych decyzji sędziowskich lepiej odnaleźli się gospodarze. Sygnał do odrabiania strat dał Sebastian Łuczak, który w 18. min wykorzystał rzut karny. Kwadrans później Budowlani doprowadzili do remisu, a autorem przyłożenia był Tomasz Kozakiewicz, który w sprytny sposób wymanewrował dwóch zawodników rywali.

W drugiej połowie nieoczekiwanie to wciąż gospodarze byli stroną dominującą. Konsekwentna gra w obronie i ogromna wola walki wystarczyły, by trzymać Lechię na dystans i samemu przeprowadzać groźne akcje. Już trzy minuty po wznowieniu gry gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Łuczak, który najpierw rozpędzony przedarł się przez obronę rywali, a po chwili nie miał problemów z podwyższeniem. Gdy kilka minut później łodzianie przeprowadzili kolejną składną akcję, a Mateusz Matyjak zaliczył kolejne przyłożenie, kibice Budowlanych mogli przecierać oczy ze zdumienia. Budowlani wygrywali w tym momencie już 20:8 i w niczym nie przypominali drużyny z dwóch pierwszych spotkań w sezonie. W 68. min ich prowadzenie podwyższył jeszcze Łuczak, który popisał się kolejnym udanym rzutem karnym.

W ostatnich minutach goście zdołali wreszcie przedrzeć się przez łódzką defensywę i przeprowadzili siedmiopunktową akcję. Na więcej stać ich już jednak nie było i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Budowlanych 23:15.

Master Pharm Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 23:15 (8:8)

Punkty dla Budowlanych: Łuczak 13, Matyjak, Kozakiewicz po 5.

Budowlani: Kościelny, Ignaczak, Stępień, Karpiński, Jamruz, Justyński, Kujawa, Mirosz, Żórawski, Czarniak, Matyjak, Dułka, Łuczak, B. Szczukocki, Kozakiewicz. Zagrali również: Żelazko, Kubus, M. Szczukocki, Similski, Wilczyński, Orłowski, Abashidze.