Powrót po 22 latach. Łódzki Klub Hokejowy zgłoszony do II ligi

Po 22 latach hokejowa drużyna z Łodzi wraca do rozgrywek ligowych. Łódzki Klub Hokejowy zgłoszony został do rozgrywek II ligi.
Hokeiści ŁKS w 1991 roku po dogrywce przegrali mecz z Zagłębiem Sosnowiec 7:10 i zostali zdegradowani z ekstraklasy. Po upadku seniorskiego hokeja w klubie z al. Unii było trzeba czekać aż 22 lata, aby drużyna z Łodzi znów zagrała w lidze. Łódzki Klub Hokejowy powstał prawie 20 lat temu, ale do tej pory zajmował się wyłącznie szkoleniem młodzieży. Działacze ŁKH z prezesem Maciejem Lewym na czele zdecydowali się dopiero teraz zgłosić drużynę do rozgrywek ligowych. Prezes Lewy przyznaje, że drużyna będzie typowo amatorska, a zawodnicy będą sami opłacać udział w rozgrywkach, choć szefowie klubu poszukują sponsorów, którzy pomogliby w utrzymaniu drużyny. - W nowym sezonie zespół ma okrzepnąć, nabrać doświadczenia i włączyć się do walki o awans do fazy play-off - zapowiada.

W drugoligowych rozgrywkach łodzian poprowadzi Andrzej Kula, który był trenerem ŁKS w meczu w Sosnowcu. - Kadra ŁKH to mieszanka zawodników - przyznaje szkoleniowiec. I dodaje, że większość graczy to juniorzy, choć w 30-osobowej kadrze znajduje się także kilku doświadczonych zawodników. To m.in. Jarosław Cylke, Jakub Darol, Tomasz Kurowski i Arkadiusz Witczak, byli zawodnicy Boruty Zgierz. W składzie jest także dwóch weteranów: Tomasz Matuszewski i Tomasz Żmudziński, którzy pamiętają historyczny mecz w Sosnowcu. Żmudziński należał wtedy do najlepszych zawodników spotkania.

Druga liga składa się z trzech grup: poznańskiej, małopolskiej i centralnej, w której łodzianie będą rywalizować z Oliwą Gdańsk, Dragons Gdańsk, Mad Dogs Sopot i Warsaw Capitals. Do fazy finałowej awansują zwycięzcy grup oraz zwycięzca baraży.

Pierwsze spotkanie ŁKS rozegra 19 i 20 października, a tydzień później u siebie zagra mecz i rewanż z faworytem rozgrywek Dragons Gdańsk.