Łódzcy radni chcą remontu hali sportowej

- Ponieważ nie będzie hali przy al. Unii, radni klubu Łódź 2020 zobowiązują się, że doprowadzą do kapitalnego remontu hali przy ul. Skorupki - poinformowała w czwartek radna Wiesława Zewald
W poprzednim tygodniu władze Łodzi ogłosiły, że z powodu zbyt dużych kosztów rezygnują z budowy hali przy al. Unii, bo nawet bez niej mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 r. odbędą się zgodnie z planem (szczegóły tutaj). Przy okazji prezydent Hanna Zdanowska nie wykluczyła, że część zaoszczędzonych pieniędzy zostanie przeznaczona na remont hali sportowej, o co w "Gazecie" i na Łódź.sport.pl apelowaliśmy już kilkukrotnie.

W czwartek do zwolenników tego pomysłu dołączyli radni z klubu Łódź 2020, czyli tzw. florystów, którzy po wewnętrznym konflikcie w PO założyli własny klub. - Ponieważ nie będzie hali przy al. Unii, radni klubu Łódź 2020 zobowiązują się, że doprowadzą do kapitalnego remontu hali przy ul. Skorupki - poinformowała w czwartek radna Wiesława Zewald, była wiceprezydent Łodzi odpowiedzialna za sport.

Według niej remont wewnątrz obiektu kosztowałby 23 mln zł. - To musi być wizytówka miasta. Wszystkie inne zrobiły duży krok do przodu. Dlaczego my mamy czekać? Nie czujemy się gorsi. Chcemy mieć obiekt na 5, 6 tys. kibiców - przekonywała.