Piłkarze ŁKS mistrzem jesienni. Jak grali inni? Podsumowanie 17. kolejki IV ligi

Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka wymęczyli zwycięstwo nad Astorią Szczerców, którą pokonali 1:0. A jak w 17. kolejce rundy jesiennej poradziły sobie inne zespoły?
W meczu na szczycie ligowej tabeli Widok Skierniewice zremisował u siebie z KS Paradyż. Dla gospodarzy prowadzenie już w 6. minucie zdobył Tomasz Cybulski, dla którego był to 13. gol w rozgrywkach. Do remisu doprowadził Mariusz Koćmin, który w 25. minucie pokonał Marcina Stolarka. Dzięki remisowi KS Paradyż pozostał na drugim miejscu w tabeli. Z kolei podopieczni trenera Mariusza Wilkowieckiego zajmują trzecie miejsce, mając punkt straty do zespołu z Paradyża.

Widok Skierniewice - KS Paradyż 1:1 (1:1)

Gole: Cybulski - Koćmin.

Widok: Stolarek - Basiński, Foks, Gawlik, Borowiec - Pąśko (78. Sulikowski), Hyży, Markowski, Potocki - Cybulski, Stefaniak (70. Łojszczyk).

KS Paradyż: Jędrzejewski - Majsak, Pyzia, Łukasik, Majewski - Bańczyk, Berc, Młynarczyk, Bińkowski (50. Kos) - Grzybek (87. Telus), Koćmin.

Piłkarze Concordii Piotrków po dwóch porażkach z rzędu pokonali na wyjeździe Start Brzeziny. Wprawdzie gospodarze pierwsi zdobyli gola, a konkretnie niezawodny ostatnio Jacek Bernat - z rzutu karnego, ale później bramki strzelali tylko goście: Tomasz Gędek i Janusz Stolarski. W ostatnich minutach meczu Concordia była bliska podwyższenia wyniku, ale bramkarz Startu Dariusz Słowiński wygrał pojedynek sam na sam z Kamilem Kowalczykiem.

Start Brzeziny - Concordia Piotrków 1:2 (1:1) Gole: Bernat - Gędek, Stolarski.

Start: Słowiński - Grzywacz, Lech, Saganowski, Nowak - Szubert (68. Acela), Kaźmierczak, Knera (82. Walczak) , Klimczak, Mikołajczyk - Bernat.

Concordia: Przybylski - Stolarski, Woźniak, Krawczyk, Kukiełka - Mazurkiewicz, Pietrykowski, Kowalczyk, Bąbol - Mariano (56. Keller), Gędek.

Ner Poddębice, niedawny pogromca ŁKS, znów zremisował. Podopieczni trenera Witolda Obarka po raz trzeci z rzędu podzielili się punktami. Tym razem bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Pilicą Przedbórz.

Pilica Przedbórz - Ner Poddębice 0:0

Pilica: Nowakowski - Nowicki, Madej, Woźniak, Grala - Jończyk, Stepień, Kucharski, Lizińczyk, Babyn - Bartkowiak.

Ner: Marciniak - Makowski (85. Sobańda), Owczarek, Czekalski (39. Lewandowski) - Kubiak, Ziółkowski, Pabiańczyk, Jarczewski, Ziober - Gilarski (68. Pawlikowski), Olczyk (70. Wdowiak).

Sensację za to odnotowano w Zduńskiej Woli, gdzie niepokonana od czterech kolejek Pogoń znalazła pogromcę. Tym większe zaskoczenie, że podopieczni trenera Grzegorza Kalety przegrali z Włókniarzem Moszczenica, który przed tym meczem zdobył na wyjazdach tylko sześć punktów w siedmiu meczach. Goście już do przerwy rozstrzygnęli losy spotkania. Najpierw w 23. minucie Krzysztofa Chruściela pokonał Jakub Kuchta, a sześć minut później Marcin Staniaszek ustalił wynik meczu. Gospodarze po przerwie mogli zdobyć honorowego gola, ale grający trener Pogoni Grzegorz Kaleta trafił wprost w bramkarza Włókniarza Adriana Piłata.

Pogoń Zduńska Wola - Włókniarz Moszczenica 0:2 (0:2) Gole: Kuchta, Staniaszek.

Pogoń: Chruściel - Piotrowski, Korona, Grzelak, Górzawski - Królewiak (66. Kaczmarek), Porada (59. Ignaczak), Boruń, Plisiecki - Gorący, Kaleta. Włókniarz: Piłat - M. Świątek, Stańczyk, Kaźmierczak (89. Natkański), D. Godala - Janiec, B. Godala (32. Sobala, Domański (80. J. Świątek), Staniaszek, Kuchta - Olejnik.

Pozostałe wyniki i tabela: Widok Skierniewice - KS Paradyż 1:1, ŁKS - Astoria Szczerców 1:0, Zawisza Pajęczno - LKS Mierzyn 1:0, Włókniarz Zelów - Warta Działoszyn 1:2, Mazovia Rawa Mazowiecka - Orzeł Nieborów 2:0, Boruta Zgierz - Czarni Rząśnia 4:2, Jutrzenka Warta - Zjednoczeni Stryków 2:4.