Bełchatów po raz czwarty zostanie stolicą polskiego curlingu

Aż 36 drużyn zgłosiło się do czwartej edycji turnieju o Puchar Starosty Bełchatowskiego w curlingu, który odbędzie się w najbliższy weekend. O zwycięstwo powalczą również doświadczone ekipy z zagranicy
W Bełchatowie JEST najlepszy w kraju sezonowy tor curlingowy. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam rozgrywane są jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu. Na turniej do Bełchatowa przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, ale nie tylko. Organizatorzy spodziewają się drużyn z całej Europy. - W zawodach wezmą udział wszystkie najsilniejsze polskie drużyny oraz ekipy z Rosji, Litwy, Szkocji i Węgier, a turniej zostanie rozegrany na sześciu torach jednocześnie - mówi Anita Muszyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Tytułu będą bronić zawodnicy MKS Axel Toruń, a okolicznościową złotą szczotkę za ostatnie miejsce przywiozą zawodniczki Gdańskiego Klubu Curlingowego. - Warto dodać, że wystartują aż cztery lokalne ekipy z Bełchatowa, w tym reprezentacja Powiatowego Zarządu Dróg, która w niedawnym 24-godzinnym turnieju curlingowym osiągnęła bardzo dobre wyniki - podkreśla Muszyńska.

Zawody potrwają od piątku do niedzieli. Wstęp dla kibiców jest wolny.

Program turnieju:

piątek: pierwsza kolejka rozgrywek (godz. 9), oficjalne otwarcie (11), kolejne rozgrywki (11.30-21)

sobota: rozgrywki (godz. 8.30-20.30)

niedziela: rozgrywki (godz. 9.30-12), runda finałowa (14.30), dekoracja zwycięzców i zamknięcie turnieju (17)