Wygrana łódzkich hokeistów. ŁKH lepszy od lidera tabeli

Hokeiści ŁKH wygrali czwarty mecz w sezonie. W łódzkiej Bombonierce pokonali lidera II ligi
Podopieczni trenera Andrzeja Kuli w pierwszej rundzie przegrali na wyjeździe z Capitals Warsaw 2:11 i 3:7, dlatego niewielu kibiców liczyło, że będzie ich stać na wygraną u siebie. Tymczasem komplet widzów w hali Bombonierka był światkiem ogromnej niespodzianki. Gdy Artur Ślusarczyk, mistrz Polski z 2005 roku z GKS Tychy, były reprezentant Polski i dwukrotny król strzelców ekstraklasy, w 48. min doprowadził do remisu (4:4), emocje sięgnęły zenitu. Ostatnie minuty meczu to jednak popis łodzian, którzy po golach Marka Syniawy, Tadeusza Raczyńskiego i Pawła Pełzowskiego pokonali pewnie lidera tabeli II ligi.

O zaciętości spotkania świadczy fakt, że łodzianie spędzili na ławce kar aż 31 minut, a rywale - 22. Arkadiusz Witczak ukarany został nawet karą meczu za niesportowe zachowanie.

W następnej kolejce (11 i 12 stycznia) ŁKH zagra na wyjeździe z Dragons Gdańsk, a rewanż z Capitals rozegrany zostanie w Bombonierce 18 styczna.

ŁKH - Capitals Warszawa 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)

Gole dla ŁKH: Brejta 2, Pełzowski 2, Iwański, Syniawa, Raczyński.

ŁKH: Cylke - Ciepłucha, Kurowski, Kubiak, Brejta, Iwański - Świerczewski, Sułek, Syniawa, Witczak, Pełzowski - Kamiński, Kusideł, Glowacki, Freda, Raczyński oraz Sawicki.