Były siatkarz PGE Skry wyróżniony. Został najlepszym graczem swojego kraju

Aleksander Atanasijević, Srecko Lisinac i Marko Ivović

Aleksander Atanasijević, Srecko Lisinac i Marko Ivović (Fot. FALS SIMON AP)

Ogromne wyróżnienie spotkało Aleksandra Atanasijevicia, byłego siatkarza PGE Skry Bełchatów. Serb został wybrany na najlepszego siatkarza w swoim kraju w 2013 roku
Atanasijević w PGE Skrze występował w latach 2011-2013 i trzeba przyznać, że były to dla niego udane sezony. Podczas gry w Polsce wywalczył m.in. trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata, drugą lokatę w Lidze Mistrzów oraz wicemistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski. Nic więc dziwnego, że Serb w wywiadach często podkreśla, że tęskni za atmosferą i kibicami PGE Skry. Po odejściu z Bełchatowa został zawodnikiem włoskiej Sir Safety Perugia.

W 2013 roku były gracz PGE Skry odniósł także sukcesy reprezentacyjne. W kadrze seniorskiej Atanasijević wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy. Z kolei z podobnego turnieju, tyle że reprezentacji juniorskiej, Serb przywiózł srebrny krążek.

Nic więc dziwnego, że podczas corocznej uroczystej gali siatkarskiej Atanasijevicia spotkało ogromne wyróżnienie. Według władz serbskiego związku siatkówki były gracz PGE Skry został wybrany na najlepszego zawodnika 2013 roku. Wśród kobiet nagrodę otrzymała zaś Jovana Brakoeević (VakifBank Stambuł).

Komentarze (1)
Były siatkarz PGE Skry wyróżniony. Został najlepszym graczem swojego kraju
Zaloguj się
  • molunat

    Oceniono 1 raz 1

    Brawo Alex ,mam przyjemność oglądać Twoja grę w stacji Tv RAI Sport 1lub 2. To miło ogłądać takiego siatkarza , który na salony siatkarskie wszedł za czasów gdy grał w Skrze , jednocześnie potworny żal ,że musiał odejść ze Skry - tak wiem podobno musiał. Jeszcze nie raz Panowie działacze będziecie tego żałować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX