Nieudany początek roku Piotrcovii. Tylko remis z outsiderem

Szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Trybunalski miały ogromną szansę rozpocząć nowy rok od zwycięstwa. Tymczasem tylko zremisowały z SPR Olkusz, który zajmuje ostatnie miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi
Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodyń, które szybko osiągnęły przewagę, zdobywając cztery pierwsze bramki. Przez pierwszą połowę zawodniczki Piotrcovii kontrolowały wynik spotkania, a do przerwy prowadziły dwoma trafieniami (13:11).

W drugiej połowie podopieczne trenera Henryka Rozmiarka całkowicie pogubiły się na boisku. Skrzętnie wykorzystały to rywalki, które nie dość, że doprowadziły do remisu, to zdobywały kolejne bramki i budowały sobie przewagę. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu SPR prowadził 23:21, a licznie zgromadzeni w hali kibice Piotrcovii zaczęli poważnie obawiać się o końcowy wynik spotkania. Punkty dla zawodniczek z łódzkiego uratowały jednak Aleksandra Kucharska i Katarzyna Pasternak, które zdobyły po bramce i ustaliły wynik spotkania (23:23). Taki rezultat nie może jednak zadowalać, a w kolejnych meczach Piotrcovia nie może sobie pozwolić na chwile przestoju, jeśli myśli o zwycięstwie.

Kolejne spotkanie podopieczne trenera Rozmiarka rozegrają w sobotę, a ich rywalem będzie Ruch Chorzów. Piotrcovia zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - SPR Olkusz 23:23 (13:11)

Piotrcovia: Jurkowska - Kucharska 2, Mielczewska 4, Piecaba 2, Cieślak 1, Kopertowska, Wypych 2/1, Szafnicka 5, Nowak 1, Pasternak 6.

Kary: 6 min