Łódź bieganiem stoi. Ruszyły zapisy na kolejne imprezy

Chociaż mamy styczeń, to biegacze bynajmniej nie zapadają w sen zimowy. W tym tygodniu zostały uruchomione zapisy na kilka imprez biegowych
Od środy można zapisywać się na jedną z największych imprez biegowych w Łodzi, czyli Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który odbędzie się 24 maja. Podobnie jak w poprzednich latach, impreza cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród biegaczy. Swój udział w biegu głównym zadeklarowało już ponad 500 zawodników.

Fani biegów przełajowych będą mogli spróbować swoich sił w Dobrej koło Strykowa, gdzie już 23 lutego odbędzie się po raz drugi bieg upamiętniający kolejną rocznicę Bitwy pod Dobrą. Obok biegu i marszu nordic walking, których trasy wytyczono w malowniczej scenerii Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, w programie znajdą się również biegi dla dzieci i młodzieży.

Dużym powodzeniem cieszy się najbliższy łódzki półmaraton rozgrywany w Pabianicach. Do zawodów, które zostaną zorganizowane 23 marca, zapisało się już ponad 500 osób. W tym roku organizatorzy zapewniają, iż trasa w 100 procentach przebiegać będzie drogami asfaltowymi.

26 kwietnia odbędzie się po raz szósty Dycha Justynów-Janówka. Oprócz biegu głównego na dystansie 10 km zostanie zorganizowany marsz nordic walking. W poprzednich latach impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród łodzian. Dodatkowym atutem były ciekawe koszulki, które zawodnicy otrzymywali w pakiecie startowym.

Osoby, które chcą poznać więcej informacji na temat imprez biegowych w Łodzi i rejonie, mogą posłuchać kącika biegowego w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej w sobotę po godz. 15. W tym tygodniu będzie można usłyszeć o tym, jak biegało się w 1983 roku oraz o zasadach wyznaczania tras biegowych. Nie zabraknie też informacji o LCJRun, czyli biegu, który odbędzie się w maju na łódzkim lotnisku.