Sport.pl

Przy al. Unii burzą stadion i halę [ZDJĘCIA]

Przy al. Unii pełną parą idzie budowa nowego centrum sportu z nowoczesną trybuną dla 5 tys. widzów. Do tej pory wykonano już ponad połowę prac rozbiórkowych.
Chociaż "budowa" to chyba złe słowo, bo póki co generalny wykonawca - firma Mirbud ze Skierniewic - burzy stary obiekt. - Trybuna północna została praktycznie rozebrana, a południowa zniknie do końca stycznia - przyznaje Marek Szymanowicz, kierownik robót. - Demontaż trybuny żelbetowej, pod którą znajdowała się hala sportowa, zostanie zakończony do połowy lutego.

Następnym etapem prac będzie wyrównanie terenu od strony Atlas Areny. Wtedy rozpoczną się wykopy pod nową trybunę zachodnią, właśnie tę, która pomieści ponad 5 tys. widzów.

Na razie piłkarze ŁKS mogą jeszcze korzystać z boiska ze sztuczną murawą, ale gdy na placu budowy pojawią się dźwigi, zostanie wyłączone z użytkowania. Według Szymanowicza prace przy wykopach pod nową trybunę mogą potrwać nawet do połowy marca. Ełkaesiacy będą więc musieli trenować na innym obiekcie. Niewykluczone, że będzie to stadion przy ul. Milionowej. Dopiero w kwietniu do użytku zostanie oddany nowy ośrodek treningowy przy ul. Minerskiej.

W przedostatni weekend marca rusza runda rewanżowa rozgrywek IV ligi. Drużyna z al. Unii zacznie ją u siebie. Najpierw 22 lub 23 marca zagra z Jutrzenką Wartą, a tydzień później z KS Paradyż. W biurze budowy zapewniają, że wykonawca zdąży z pracami i piłkarze ŁKS będą mogli grać przy al. Unii. - Mam zapewnienie kierownika projektu, że na początku marca teren po trybunie betonowej i południowej zostanie zniwelowany, a na miejscu tej pierwszej zostanie ustawiona trybuna przenośna, do tej pory stojąca pod zegarem, którego zresztą też już nie ma - mówi Szymanowicz. I dodaje, że na początku lutego przy al. Unii staną kontenery, które będą służyły za szatnie. Korzystać z nich będą piłkarze, sędziowie i służby medyczne w czasie spotkań ligowych. - Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - kończy Szymanowicz.

Więcej o:
Komentarze (26)
Przy al. Unii burzą stadion i halę [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • piotrkowska10

  Oceniono 73 razy 17

  ALE WYSYP ZAWISTNYCH I ZAZDROSNYCH ZAKOMPLEKSIONYCH CZERWONYCH OSOBNIKÓW! WASZE WPISY ŚWIADCZĄ TYLKO O WASZEJ BEZNADZIEJNEJ SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z BUDOWĄ CZEGOŚ NOWEGO ZAMIAST KURNIKA- KTÓRY CZEKA WPIS DO REJESTRU ZABYTKÓW. TYLKO ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY HEJ HEJ !

 • billodkaszanki

  Oceniono 67 razy 17

  Ciekawscy wróżbici z wschodnich regionów od razu się pojawili :) Nie ma się co dziwić bo przecież we wschodnich regionach miasta nie szybko będzie budowany jakiś stadion.

 • saymon1908

  Oceniono 69 razy 17

  ty podmiejski naiwniaku u was to nawet parkingu nie będzie bo za mało miejsca a za dużo wody, wy to sobie od czerwca zrobić skansen w tym kurniku bo do gry w ekstraklasie to się to to nie będzie nadawało.

 • jarek.malik

  Oceniono 87 razy 13

  Łodzianie już nie mogą się doczekać rozpoczęcia BUDOWY stadionu dla Wielkiego Łódzkiego Klubu Sportowego. :)

 • rozbojnick

  Oceniono 40 razy 10

  Tym razem, Jurek stanął na wysokości zadania i cyknął kilka świeżych fotek :) Tak trzymaj Jureczku, tak trzymaj, bo klikalność duża ze względu na tradycyjny ból dupy widzewskich cebulaków :)

 • opin7

  Oceniono 52 razy -6

  Jeszcze tylko zaorać i po problemie! :) Tylko RTS Widzew Łódź!

 • elvr

  Oceniono 48 razy -10

  Nie jestem jakimś fenomenalnym ekspertem od języka, ale czy gruzowisko to jest coś, co można zburzyć?

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 66 razy -12

  znikają ostatnie ślady tego komunistycznego tworu od 45 roku wysysającego od łodzian kolosalne środki finansowe, i powietrze będzie czystsze i ludzie są od razu bardziej uśmiechnięci....
  Tak trzymać!

 • billshankly

  Oceniono 77 razy -13

  Świetne miejsce na parking przy AA,mam nadzieję iż tak też się stanie. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX