Sport.pl

Biegaczy w weekend czekają mroźne Grand Prix Łodzi

Dopiero czwarty bieg zimowego Grand Prix Łodzi zostanie rozegrany w zimowej scenerii. Tym razem zamiast błota największym przeciwnikiem biegaczy będzie mróz
W niedzielę o godz. 12.10 w parku im. 3 Maja wystartuje czwarty bieg zimowego Grand Prix Łodzi 2014. Dystans pozostaje bez zmian i wynosi 5 kilometrów. Jeżeli prognozy pogody się sprawdzą, będą to pierwsze zimowe zawody nie tylko z nazwy. Do tej pory aura była wyjątkowo łaskawa dla biegaczy, którzy narzekać mogli jedynie na wiatr i błoto na trasie, co nikogo nie dziwiło, gdyż Grand Prix jest biegiem przełajowym.

Po trzech odsłonach pewnie prowadzi Sebastian Kosęda z AZS-AWF Warszawa, któremu do zwycięstwa w całym cyklu powinna wystarczyć niedzielna wygrana. Wśród kobiet sytuacja jest podobna. Pierwsza w klasyfikacji jest Monika Kaczmarek z Szakali Bałut, której przewaga nad Zuzanną Mokros, która jest druga, wynosi blisko trzy minuty. Grand Prix składa się z sześciu biegów, a do klasyfikacji pod uwagę brany jest łączny czas z czterech najszybszych występów.

- Wydaje się, że sprawa, kto wygrał, jest już przesądzona, ale w tym tygodniu po raz pierwszy zawodnicy rywalizować będą na śniegu i mrozie, tak więc wszystko się może zdarzyć - mówi Bartłomiej Sobecki, organizator cyklu. - Bieg po białym podłożu rządzi się swoimi prawami. Tutaj oprócz siły bardzo ważna będzie technika, co może pomóc osobom wolniejszym, ale lepiej wyszkolonym technicznie. Na pewno emocji nie zabraknie.

I dodaje: - Pomimo tego, iż mamy środek ferii, liczę, że frekwencja dopisze, szczególnie wśród studentów, którzy rywalizują w kategorii dodatkowej przygotowanej przez nas we współpracy z łódzkim oddziałem Accenture.

To nie koniec atrakcji, które organizatorzy przygotowali dla biegaczy. - Utarło się już, że na ostatni bieg w karnawale zawodnicy przychodzą przebrani, dlatego w tym tygodniu oficjalnie ogłosimy i zaprosimy wszystkich na piąty bieg Grand Prix Łodzi. Będzie wyjątkowy, bo karnawałowy, a zaplanowany jest na 9 lutego. W zeszłym roku kreatywność niektórych uczestników przeszła nasze oczekiwania i mamy nadzieję, że w tym będzie podobnie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze przebranie. Szczegóły podamy już wkrótce - zapowiada Sobecki.

Każdy, kto ukończy bieg lub marsz, otrzyma posiłek regeneracyjny oraz weźmie udział w losowaniu nagród od sponsorów. Na wszystkich czekać będzie gorąca herbata i kawa.

Biuro zawodów czynne będzie w niedzielę od godz. 9.15. Oprócz biegu zostaną rozegrane także zawody nordic walking na tym samym dystansie. Koszt udziału to 20 złotych. Klasyfikację po trzech biegach znaleźć można na stronie www.gplodzi.pl.