Pech łódzkiego łyżwiarza figurowego. Przegrał wyjazd na igrzyska do Soczi o jedno miejsce

Maciej Cieplucha

Maciej Cieplucha (Fot. Darko Bandic AP)

Maciej Cieplucha z Łódzkiego Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego był bardzo blisko wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Soczi. Zabrakło mu bardzo niewiele
Ostatnie zawody kwalifikacyjne zostały rozegrane w Oberstdorfie. Po nich zapadła ostateczna decyzja, kto może wystartować w Soczi. Z Polaków najbliżej był łodzianin Cieplucha. Niestety, zajął 11. miejsce. Jedna pozycja wyżej dawała 25-letniemu soliście start na igrzyskach.

Przypomnijmy, że jedynym sportowcem z województwa łódzkiego, który wystąpi w Soczi, będzie Zbigniew Bródka, łyżwiarz szybki z UKS Błyskawica Domaniewice.

Data ur.: 8 października 1984, Głowno. Wzrost/Waga: 183 cm/85 kg.
3., 1000 m - 11.;
Berlin: drużyna - 3., 1500 m - 2. Zbigniew Bródka z drużyną z brązowym medalem mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim