Wiemy, ile pieniędzy od miasta dostaną łódzkie kluby! Widzew, Budowlani, Orzeł, ŁKS wzbogacą się o...

Poznaliśmy kwoty, jakie z urzędu miasta otrzymają łódzkie kluby. Największą dotację dostanie Widzew, na którego konto wpłynie 600 tys. zł. A ile otrzymają pozostali?
Kilka godzin temu napisaliśmy na Łódź.sport.pl, że kluby wciąż czekają na informacje z UMŁ. Ze względu na to, że po zmianach w budżecie zwiększono wydatki na dotacje i szkolenie już w pierwszym półroczu, procedury zostały wydłużone (szczegóły tutaj). Pod koniec ubiegłego tygodnia spotkała się komisja konkursowa, która ustaliła wysokość wsparcia dla klubów. Do ogłoszenia wyników brakowało już tylko podpisu prezydent Hanny Zdanowskiej. Został on już złożony, dzięki czemu poznaliśmy właśnie kwoty, jakie UMŁ przeleje łódzkim klubom.

I tak zgodnie z naszymi informacjami z tytułu dotacji dla drużyn ligowych najbardziej wzbogaci się Widzew, który otrzyma 600 tys. zł, czyli tyle co w ostatniej edycji. Oprócz niego pieniądze trafią także do siatkarek Budowlanych (535 tys. zł, o 75 tys. zł więcej niż ostatnio), żużlowców Orła (325, wzrost o 30), rugbistów Budowlanych (230, wzrost o 20) i koszykarek Widzewa (210, wzrost o 25).

Poznaliśmy też wyniki drugiego najważniejszego konkursu, czyli na szkolenie sportowe, na które w pierwszym półroczu zapisano 1,955 mln zł. Aż 14 z 50 zwycięskich klubów otrzyma przynajmniej 50 tys. zł (pół roku temu było ich 15). W gronie tym znaleźli się odpowiednio: Społem (180 tys. zł), AZS (157), RKS (125), UKS SMS (94), MUKS Widzew (90), Anilana (85), KS Budowlani (74), MKŁ (71), ŁTŁW (69), MKS Trójka (65), Gwardia (62), ChKS, Orientuś i ŁKS (po 50).

Śledź autora na blogu Realista oraz Twitterze