Piłkarze ręczni Anilany zagrają w Łodzi z Zagłębiem Sosnowiec

Kolejnym rywalem Anilany w pierwszej lidze będzie beniaminek SPR Zagłębie Sosnowiec
Aktualnie sosnowiczanie zajmują dwunaste miejsce w tabeli. Punkt zdobyty w ostatniej kolejce (remis 27:27 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski) dał Zagłębiu bezpieczną 3-punktową przewagę nad Anilaną, dlatego zespół ze Śląska - w przeciwieństwie do gospodarzy - nie zagra z nożem na gardle.

Sobotni mecz będzie doskonałą okazją do rewanżu za minimalną porażkę z pierwszej rundy (25:23). Na szczęście Anilana jest dziś inną drużyną niż w tamtym meczu. Z pojedynku na pojedynek widać postęp w grze i chociaż w tym roku łodzianie jeszcze nie zapunktowali, to sprawili mnóstwo kłopotów drużynom z czołówki - Viretowi Zawiercie, KSSPR Końskie i Miedzi Legnica. Teraz zaś czeka nas seria meczów z zespołami z dolnej połówki tabeli.

Drużyna Zagłębia, podobnie jak Anilana, budowana jest w oparciu o wychowanków i graczy z regionu. W kadrze sosnowiczan nie znajdzie się znanych nazwisk, warto jednak zwrócić uwagę na potężnego obrotowego Patryka Strużynę (195 cm/120 kg) i rozgrywającego Tomasza Kulkę - czyli obecnie najskuteczniejszych graczy Zagłębia. W ostatnim czasie drużynę wzmocnili także gracze Superligowego Piotrkowianina - bramkarz Patryk Wnuk (wychowanek łódzkiego CHKSu) i rozgrywający Marcin Kozłowski.

Anilana najprawdopodobniej przystąpi do meczu w najmocniejszym składzie. Jedynie występ kontuzjowanego po mistrzostwach Polski juniorów skrzydłowego Szymona Jakubca stoi pod znakiem zapytania.

Początek meczu UKS Anilana - SPR Zagłębie Sosnowiec w sobotę o godz. 17.30 w hali przy ul. Sobolowej 1. Wstęp wolny.