Hokej na lodzie. ŁKH zagra o finał

Hokeistom ŁKH wystarczy jedna wygrana z Oliwą Gdańsk, aby awansować do fazy play-off.
W sobotę o godz. 18 i w niedzielę o godz. 12.30 w hali Bombonierka podopiecznych trenera Andrzeja Kuli czekają bardzo ważne mecze. - Jeżeli wygramy choć jedno spotkanie z Oliwą, będziemy nadal liczyć się w walce o awans do I ligi - mówi Maciej Lewy, prezes ŁKH. Przed meczami z drużyną z Wybrzeża łodzianie zajmują czwarte miejsce w tabeli, które gwarantuje udział w finale grupy centralnej. Jego zwycięzca na początku marca rywalizować będzie z mistrzami grup wschodniej i zachodniej o jedno miejsce premiowane awansem do I ligi. - To nasz cel w tym sezonie - przyznaje Lewy.

Najpierw łodzianie muszą choć raz pokonać rywali z Gdańska, z którymi w pierwszej rundzie przegrali 5:6 i 0:5. Statystyki ligowe jednak przemawiają na korzyść łodzian. Podopieczni trenera Kuli do tej pory zdobyli pięć punktów więcej (16-11), strzelili 87 goli, rywale - 47, lecz stracili więcej bramek - 94, rywale - 84. - Papierowo wyglądamy lepiej i udowodnimy to także na lodowisku - deklaruje Lewy.