Koszykarki Widzewa bez szans w Gdyni

Koszykarki Widzewa przegrały przedostatni mecz w sezonie. W piątek widzewianki zakończą rozgrywki spotkaniem u siebie z MOS Konin.
Przed wyjazdem na mecz z Rivierą Gdynia liczono, że podopieczne trenera Janusza Wierzbickiego będzie stać na sprawienie niespodzianki. Tak się jednak nie stało, bo widzewianki przez cały niemal mecz musiały gonić wynik. Wprawdzie w 27. minucie po trafieniu Alicji Bednarek był remis 43:43, ale gospodynie pod koniec ostatniej kwarty uzyskały 11-punktową przewagę (69:58) i losy meczu zostały praktycznie rozstrzygnięte.

Riviera Gdynia - Widzew 74:61

Kwarty: 19:12, 16:16, 13:17 26:16

Widzew: Pawlak 18, Rozwadowska 15, Crook 10, Boothe 8, Bednarek 5, Rzeźnik 3, Tomiałowicz 2.

I liga kobiet

Dla Dekoreksu Pabianice mecz z AZS Lublin nie był spacerkiem. Podopieczne trenerki Sylwii Wlaźlak - po rzutach Barbary Głockiej, byłej ełkaesianki - pod koniec drugiej kwarty przegrywały 16:27. W 35. minucie był remis 37:37, ale w ostatnich pięciu minutach pabianiczanki zdobyły pięć punktów, a rywalki żadnego.

Dekorex Pabianice - AZS Lublin 42:37

Kwarty 7:14, 9:13, 17:4, 9:6

Dekorex: Jankowska 11, Sobczyk 9, Dziwińska 8, Krajewska 7, Bogacka 4, Kowalska 2, R. Piestrzyńska 1.

Przegrał za to ŁKS, który uległ w Jeleniej Górze miejscowym Karkonoszom. Dla gospodyń liczyło się tylko zwycięstwo, które może przedłużyć szanse na utrzymanie w I lidze. Były od łodzianek bardziej zdeterminowane i wygrały pewnie.

Karkonosze Jelenia Góra - ŁKS 62:47

Kwarty: 22:14, 14:6, 9:13, 17:14

ŁKS: Modelska 13, Grzelak 12, Kolasa 8, Sawicka 6, Pisera 4, Olejnik 2, Danych 2,

Spotkanie Basket Aleksandrów - AZS Rzeszów zostało przełożone na 19 marca.